علمی و پزشکی

نابودی همه جنگنده‌های اف ۱۶ اوکراین در ۲۰ روز با این موشک روسی/ عکس

وزیر دفاع روسیه سرگئی شویگو در اوایل نوامبر اعلام کرد، سیستم دفاع هوایی روسیه تنها به ۲۰ روز زمان نیاز دارد تا تمام اف-۱۶هایی را که نیروهای مسلح اوکراین دریافت خواهند کرد، ساقط کند.

منبع نامبرده گفت:” در عملیات ویژه روسیه در اوکراین، اس-۴۰۰ از موشک هدایت شونده ضد هوایی فوق‌برد ۴۰N۶ استفاده می‌کند که پیشرفته‌ترین موشک در کلاس خود در جهان است و مجهز به کلاهک هوشمند با قابلیت‌های منحصربه‌فرد است. به لطف این موشک، اس-۴۰۰، همراه با هواپیمای شناسایی راداری دوربرد A-۵۰U، اهدافی را در بالای افق، از جمله اهداف مانوردهنده با سرعت بالا در ارتفاع پایین را مورد اصابت قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:‌

این منبع خاطرنشان کرد، به طور بالقوه، اس-۴۰۰ می تواند بلافاصله پس از برخاستن F-۱۶و بلند شدن این جنگنده ها در فرودگاه های خط مقدم جبهه ، آن را با موشک های ۴۰N۶ مورد اصابت قرار دهد.

نابودی همه جنگنده‌های اف ۱۶ اوکراین در ۲۰ روز با این موشک روسی/ عکس

وی گفت: انتظار می‌رود این موشک‌ها در کنار هواپیماهای جنگنده به یکی از ابزارهای اصلی برای انهدام اف-۱۶ تبدیل شوند.

در عین حال، این منبع خاطرنشان کرد که F-۱۶ “در اصل هیچ مشکلی برای شناسایی و انهدام توسط سیستم های دفاع هوایی روسیه ایجاد نمی کند.” وی تلاش کی یف برای معرفی این جنگنده ها به عنوان عاملی مهم در افزایش قدرت نیروهای مسلح اوکراین را تبلیغات خواند.

بیشتر بخوانید:‌

تا به امروز، هلند و دانمارک برای تحویل F-۱۶ به اوکراین به توافق رسیده اند. از جمله هلند انتظار دارد اولین جنگنده ها را در سال ۲۰۲۴ به کیف بفرستد.

نابودی همه جنگنده‌های اف ۱۶ اوکراین در ۲۰ روز با این موشک روسی/ عکس

همانطور که روزنامه واشنگتن پست قبلاً به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده نوشته بود، دریافت F-۱۶ برتری هوایی مورد نظر را به کی یف نمی دهد، زیرا سیستم های دفاع هوایی روسیه بسیار مؤثر هستند.

۵۸۵۸

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.