بین الملل

هشدار حزب‌الله لبنان درباره تاخیر در برقراری روابط با سوریه و چین

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان علام کرد که جهان عرب امروز با تصمیم خود و بنا به توجهش به منافع خود، به سمت سوریه می‌رود.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از النشره، نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان عنوان داشت: جهان عرب امروز با تصمیم خود و بنا به توجهش به منافع خود، به سوی سوریه می‌رود؛ اما لبنان که بیشترین آسیب را از دوری از سوریه متحمل شده و در پیوستن به کشورهای عربی در این تصمیم‌شان (نزدیک شدن به سوریه) تاخیر می‌ورزد.

وی افزود: کشور عربی که بیشترین نیاز را به روابط با سوریه دارد، لبنان است و کشور عربی که بیشترین بهره را از روابط با سوریه برده است، لبنان است، لبنانی که در ازسرگیری روابط با سوریه تاخیر می‌ورزد، چراکه کسانی در لبنان هستند که منافع ملی و وطن را فدای راضی کردن آمریکا می‌کنند.

نبیل قاووق عنوان کرد: بیشتر کشورهای اروپایی در رفتن به سمت چین با هم رقابت می‌کنند و پیش از آنها، عربستان، امارات، مصر و دیگر کشورهای عربی این کار را کردند چراکه آنها نسبت به منافع کشورهایشان و ملت‌هایشان اهتمام دارند. اگر لبنان منفعتی در رفتن به سمت شرق و چین داشته باشد، نباید تاخیر کند و کسی که موضع آمریکا را بهانه می‌کند باید بداند که آمریکا بزرگ‌ترین سرمایه گذار در چین است و بزرگ‌ترین روابط اقتصادی جهانی میان چین و آمریکا است.

از سوی دیگر، قاووق بیان کرد که حزب الله براساس حس مسؤولیت، موضع مثبتی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری داشت چراکه کشور تحمل بحران‌ها و تعطیلی‌های بیشتر را ندارد؛ اما گروه دیگر می‌خواهد از بحران‌ها و دردهای مردم بهره‌برداری کرده تا دستاوردهای سیاسی برای خود رقم بزند.

وی افزود: گره در حال حاضر در این است که گروه دیگر ۶۵ رأی در پارلمان را ندارد و مخالف گفت‌وگو و توافق است و این یعنی آنها مسؤول طولانی شدن بحران‌ها و وخامت آن برای رسیدن به فروپاشی فراگیر هستند.

انتهای پیام