حوادث

هوای تهران غرق در آلودگی شد؛ این افراد از خانه بیرون نروند

آفتاب‌‌نیوز :

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران عصر امروز جمعه «۱ دی ۱۴۰۲» بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. این درحالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ و صبح امروز بر روی عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی قرار داشته است. 

براساس روز شمار شاخص آلودگی هوا، از ابتدا سال جاری تا به امروز کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، ۱۸۳ روز در وضعیت قابل قبول، ٧۵روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بوده است.

گفتنی است که شاخص کیفی هوا به پنج دسته که شامل از صفر تا ۵۰ هوای پاک «سبز»، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول «زرد»، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس «نارنجی»، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم «قرمز»، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم «بنفش» و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک «قهوه‌ای» تقسیم می‌شود. 

گفتنی است که بهتر است افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.