بین الملل

هیاتی از انصارالله یمن برای تکمیل روند مذاکرات امروز به ریاض می‌رود

یکی از مسوولان جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که هیاتی از این جنبش امروز پنج‌شنبه همراه با هیاتی عمانی، صنعاء را به مقصد ریاض ترک خواهد کرد.

به گزارش سرخط نیوز، شبکه خبری المیادین امروز پنج‌شنبه در خبری فوری به نقل از برخی منابع آگاه یمنی گزارش کرد که هیاتی از کشور عمان امروز همراه با «محمد عبدالسلام» رئیس هیات مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله در این کشور از صنعاء به ریاض خواهد رفت.

همچنین المیادین به نقل از «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله گزارش کرد که هیات ملی یمن همراه با هیات میانجی عمان امروز برای تکمیل دیدارهای قبلی در مسقط و صنعاء، با یک فروند هواپیمای عمانی صنعاء را به مقصد ریاض ترک خواهند کرد.

القحوم اظهار کرد: هنوز خوش‌بینی نسبت به موفقیت میانجیگری و تلاش‌های عمان برای برقراری صلح در یمن وجود دارد.

این عضو دفتر سیاسی انصارالله در ادامه گفت: در راس موضوعاتی که با تلاش‌ها و میانجیگری‌های عمان با طرف عربستانی مورد بررسی قرار خواهیم داد، پرونده‌های انسانی به ویژه پرداخت حقوق، بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر و نیز آزادسازی تمامی اسرا هستند.

او افزود: همچنین هیات خروج نیروهای بیگانه و بازسازی‌ها را جهت دستیابی به راه‌حل سیاسی فراگیر بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.