استان ها

واکنش نظام پزشکی شهرستان‌ کهگیلویه و بویراحمد به مجروح شدن یک پرستار

سرخط نیوز/کهگیلویه و بویراحمد هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان های بویراحمد، دنا، بهمئی و مارگون به مجروح شدن پرستار بیمارستان شهید جلیل یاسوج واکنش نشان داد.

به گزارش سرخط نیوز در متن نظام پزشکی این چهار شهرستان که به دفتر این خبرگزاری ارسال شده، آمده است؛

به نام خدا

حضور کادر مجرب درمانی در استان کمک بزرگی به مردم شریف این استان و به خصوص نیازمندان به خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز خواهد بود.
متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد برخوردهای ناپسند به کادر مجرب درمان در استان بوده ایم که این برخوردها از یک طرف لطمه‌ بزرگی به فرهنگ غنی مردم شریف این استان وارد کرده  و از طرف دیگر باعث فراری دادن کادر درمان و به خصوص عزیزانی خواهد کرد که شاخصه حضور و خدمتگزاری خود را امنیت جانی می دانند.

با کمال تأسف بارها شاهد برخوردهای ناشایست، غیره انسانی و نامتعارف از طرف برخی افراد به سرمایه های علمی و انسانی در بیمارستان های مختلف استان بوده ایم، از نابینا کردن چشم پرستار زحمتکش بیمارستان گرفته تا شکستن دست بهترین فوق تخصص چشم که هنرمندانه چشمان عده زیادی را بینا می کرد و کتک کاری بهترین فوق تخصص جراحی استان که زندگی دوباره را به خانواده های زیادی بخشیده است.

به راستی چرا اینگونه با جامعه پزشکی که در تمامی بحران ها از جمله جنگ و کرونا در کنار مردم و سپر بلای جامعه خود بوده اند، بی مهری می شود. آیا قدرشناسی در بین مردم ما رخت بر بسته است؟

پرستاری که ساعت ۳ بامداد بر بالین بیمار سلامتی بیمار خود را تامین و تضمین می‌نماید آیا شایسته تقدیر و قدرشناسی است یا قمه و چاقو؟
هیات مدیره نظام پزشکی استان مراتب اعتراض خود را در برخورد فیزیکی ناشایست با پرستار با وجدان، متین و زحمتکش بیمارستان شهید جلیل اعلام کرده و خواستار پیگیری مشکلات حقوقی مرتبط با این همکار بیمارستانی از طرف دانشگاه علوم پزشکی بوده و همچنین خواهان اشد مجازات با فرد خاطی از طرف مقامات قضایی استان می باشد تا درس عبرتی برای کسانی باشد که هم به فرهنگ غنی این منطقه لطمه می زنند و هم زمینه فرار بیشتر نخبگان را در این استان فراهم می کنند و همچنین شاهد تکرار چنین حوادث تلخی در بیمارستان‌ها و سایر اماکن بهداشتی و درمانی استان نباشیم.

انتهای پیام