ورزشی

پایان کار ۴ آزادکار ایران در تورنمنت مصر بدون مدال طلا

۴ کشتی‌گیر اعزامی ایران به رقابت‌های رنکینگ مصر با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان دادند.

به گزارش سرخط نیوز، دومین رقابت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۳ جام ابراهیم مصطفی در بخش کشتی آزاد روزهای ۶ و ۷ اسفند در شهر اسکندریه مصر برگزار شد.

تیم ایران که با ۴ نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود توسط امیرحسین کاووسی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره و امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نتایج نمایندگان ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم یاسین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۹ بر ۸ و ضربه فنی عبدالغنی بنات‌الله از الجزایر را شکست داد و به مرحله یک‌چهارم نهایی را یافت. وی در دور سوم مقابل ولادمیر کودرین از قزاقستان با نتیجه ۲۰ بر ۱۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله مقابل تایربک ژوماشبیک اولو از قرقیزستان دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان با نتیجه ۱۸ بر ۶ مغلوب شد. وی در دیدار پایانی مقابل آرسن هاراتونیان از ارمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و پنجم شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین ابوذری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ترک در دیدار نیمه‌نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم امیرحسین کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فتایریا از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ چاندلر مارستیلر از آمریکا را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل بولات ساکایف از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۶ به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر ۷ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مصطفی الدرس از مصر را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۴ مخسود ویسالوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله مقابل زبیگنیو بارانوفسکی دارنده مدال نقره و برنز اروپا از لهستان با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر موزاری مچدلیدزه از اوکراین را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

انتهای پیام