بین الملل

پهپاد ترکیه‌ای در یک قدمی میدان جنگ!/ فیلم

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز، شرکت دفاعی ترکیه‌ای «بایکار» خبر این پیشرفت را در حساب رسمی X (توییتر سابق) در 13 اکتبر منتشر کرد؛ این شرکت همچنین ویدیویی از «Bayraktar TB3» منتشر کرد که در آن از موفقیت اولین تست پرسرعت آن خبر داده‌است. در این ویدئو، پهپاد در حال خروج از آشیانه است و به دنبال آن مهندسانی که درگیر آماده‌سازی پهپاد قبل از شروع آزمایش هستند، در حال دویدن دیده می‌شوند.

پهپاد ترکیه‌ای یک قدم دیگر به میدان جنگ نزدیک شد!/ فیلم

این پیشرفت چندین ماه پس از آن صورت می‌گیرد که سلجوک بایراکتار، مدیر ارشد فناوری «Baykar Technologies»، تصاویری از پهپاد جنگی مبتنی بر حامل، «Bayraktar TB3»، در خط تولید به اشتراک گذاشت؛ این شرکت جدول زمانی دقیقی را برای تکمیل مرحله آزمایش پهپاد مشخص نکرده‌است. با این حال، گزارش‌های قبلی نشان می‌دهد که انتظار می‌رود مرحله آزمایش تا پایان سال 2023 تکمیل شود.

«Bayraktar TB3» یک پهپاد مسلح است که برای عملیات حامل طراحی شده و دارای بال‌های تاشو است. این پهپاد کمی بزرگتر از مدل قبلی خود یعنی «Bayraktar TB2» است و ظرفیت حمل بار تا 280 کیلوگرم را دارد.

این هواپیمای پهپاد ابتدا در اکتبر 2020 معرفی شد و قرار است در نهایت از کشتی تهاجمی «TCG Anadolu» عملیاتی شود.

منبع: eurasiantimes

227227

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.