چرا خودروهای هندی گران شد؟

تاتا موتورز برای دومین‌بار در سال ۲۰۲۳ قیمت خودروهای سواری را افزایش می‌دهد.

به گزارش سرخط نیوز، خودروساز هندی تاتا موتورز روز جمعه (۱۴ آوریل) اعلام کرد که قیمت خودروهای سواری خود را به دلیل افزایش هزینه‌های ورودی و تغییرات نظارتی که تولید خودرو را پرهزینه‌تر می‌کند، افزایش می‌دهد و این دومین‌بار در سال جاری است که چنین اقدامی را انجام خواهد داد.

این خودروساز عنوان کرد که افزایش بر اساس نوع و مدل و ۰.۶ درصد خواهد بود و از اول ماه مه اجرایی خواهد شد. تاتا موتورز قیمت خودروهای سواری خود را پیش از این نیز، به همین دلیل در ژانویه امسال ۱.۲ درصد افزایش داده بود.

خودروها در بخش‌های مختلف هند گران‌تر شده‌اند زیرا دولت خودروسازان را موظف می‌کند تا وسایل نقلیه خود را با دستگاه ویژه‌ای برای نظارت بر آلایندگی‌ها تجهیز کنند که منجر به هزینه‌های اضافی می‌شود.

هند با توجه به افزایش قیمت‌های متعدد، بالاترین میزان فروش خودروهای سواری را در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ثبت کرد. شاسی بلندهای نکسون و پانچ تاتا از پرفروش‌ترین خودروهای هند در سال ۲۰۲۲ بودند.

بر اساس گزارش رویترز، فدراسیون انجمن‌ فروشندگان خودرو هند (FADA) انتظار دارد که رشد فروش خودرو در سال مالی جاری به درصد تک رقمی پایین کاهش یابد که به دلیل تورم، افزایش قیمت‌ها و تغییرات نظارتی است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل