علمی و پزشکی

چگونه “جوش‌های زیرپوستی” را درمان کنیم؟

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علی ابراهیمی با بیان اینکه جوش‌ها به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، گفت: دسته اول، جوش‌های التهابی هستند که قرمز و ملتهب و بزرگ بوده و پوست را تخریب می‌کنند.

وی افزود: این جوش‌ها موجب التهاب پوست شده و محل آنها روی پوست باقی مانده و گود می‌شود.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: دسته دیگر جوش‌ها، جوش های زیرپوستی هستند که نسبت به جوش‌های التهابی مزیت دارند، چرا که التهاب نداشته و باعث تخریب پوست نمی‌شوند.

ابراهیمی علت بروز این جوش‌ها را عوامل هورمونی اعلام و تصریح کرد: دو راه برای درمان این جوش‌ها وجود دارد که اولین آن استفاده مستمر از کرم‌های لایه بردار است. با استفاده از این کرم‌ها جوش‌های زیرپوستی سرباز کرده و تخلیه می‌شوند.

این متخصص پوست و مو گفت: روش دیگر درمان این جوش‌ها، استفاده از جراحی همراه با بی حسی است که جوش‌ها را از زیرپوست تخلیه می‌کنند.

وی با بیان اینکه جوش‌های زیرپوستی قابلیت تبدیل شدن به جوش های التهابی را دارند گفت: بنابراین باید کرم‌های لایه بردار جهت درمان این جوش‌ها و پیشگیری از التهابی شدن آنها استفاده کرد.

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.