اجتماعیبرترین های کسب و کار

چگونه لباس مجلسی را گشاد کنیم

بسیاری از خانم‌ها، با لباس‌هایی در کمد خود مواجه می‌شوند که برایشان تنگ شده! ما به شما می‌گوییم که چگونه لباس مجلسی تنگ را گشاد کنید .

استفاده از درزها برای گشاد کردن لباس مجلسی تنگ

به نقل از فروشگاه اینترنتی لباس کهن شاپ .اولین و راحت‌ترین راه برای گشاد کردن لباس‌های تنگ، باز کردن درز لباس است. درزها را در ناحیه‌ تنگ شده باز کنید و چند میلی‌متر دورتر از رد دوخت قبلی، تا جایی که پارچه‌ اضافی وجود دارد و تنگی لباس را برای شما رفع می‌کند دوباره بدوزید.با این کار چند میلی‌متر به محیط لباس اضافه کرده‌اید و لباس مجلسی، دیگر برای شما تنگ نخواهد بود.

پوشاندن یقه باز لباس | پیراهن محفلی | چطور لباس را گشاد کنیم

باز کردن چینها و پلیسهها برای گشاد کردن لباس مجلسی

شاید پیراهن یا دامنی داشته باشید که چند سال پیش وقتی چین هنوز مد بود، خریده‌اید. شاید هم به تازگی چنین لباسی تهیه کرده‌اید اما ناگهان لباس برای شما تنگ شده است.

اگر چین و پلیسه‌ها ریز و زیاد هستند، با باز کردن منظم تعداد خیلی کمی از آن‌ها، می‌توانید لباس مجلسی را به سایز فعلی‌ خود تبدیل کنید. چین و پلیسه‌ها درشت هم که باشند، می‌توانید با کوچک کردن آن‌ها و دوختن دوباره، هم چین‌ها را حفظ و هم لباس را اندازه‌ خود کنید.

خرید سریع و مقرون به صرفه‌ی لباس مجلسی از اپلیکیشن کمدا

امیدواریم که خواندن این مطلب توانسته باشد برای گشاد کردن لباس مجلسی‌های مورد علاقه‌تان که تنگ شده‌اند به شما کمک کرده باشد. اگر برای سایز جدیدتان قصد خرید لباس مجلسی با قیمتی مناسب، دارید می‌توانید از اپلیکیشن کمدا کمک بگیرید. این شما  و این هم لینک دانلود کمدا:

 

جابهجا کردن دکمهها برای گشاد کردن لباس مجلسی

اگر لباس مجلسی که تنگ شده به جای یا بند، دکمه داشته باشد، با جابه‌جا کردن جای دکمه‌ها می‌توانید آن را گشاد کنید. این روش ساده در گشاد کردن مانتوها هم کاربرد دارد.

برای این کار به وسیله‌ بشکاف، دوخت دکمه‌های سر آستین را بشکافید و آن‌ها را جدا کنید. مواظب باشید که در هنگام کار با بشکاف، به پارچه لباس آسیب نزنید و آن را پاره نکنید. این کار را با حوصله انجام دهید. حالا دکمه‌ها را دوباره و این دفعه در نزدیکی لبه‌ لباس یا آستین بدوزید. این کار باعث می‌شود لباس گشادتر شود و فضای بیشتری در لباس مجلسی داشته باشید.

گشاد کردن لباس مجلسی تنگ در قسمت شکم

اگر لباس مجلسی شما در قسمت شکم تنگ شده است و در قسمت سینه سایز مناسبی دارد، روی لباس از پایین (کمی پایین‌تر از سینه) تا قسمت کمر، برش مستقیم ایجاد کنید. گزینه‌ دیگر، ایجاد چند برش در اطراف لباس است. فقط دقت کنید که فاصله برش‌ها با یکدیگر برابر باشد.

سپس پارچه‌ هماهنگ و مناسبی را که می‌خواهید به این قسمت اضافه کنید، به شکل مثلثی برش بزنید. مانند قبل، پارچه را به برش ایجاد شده در لباس بدوزید. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و برش‌ها را در قسمت پهلو ایجاد کنید. پارچه مورد نظر را نیز به قسمت پهلو تا قسمت کمر اضافه کنید

باز کردن چین‌ها و پلیسه‌ها برای گشاد کردن لباس مجلسی

شاید پیراهن یا دامنی داشته باشید که چند سال پیش وقتی چین هنوز مد بود، خریده‌اید. شاید هم به تازگی چنین لباسی تهیه کرده‌اید اما ناگهان لباس برای شما تنگ شده است. نگران نباشید! اگر چین و پلیسه‌ها ریز و زیاد هستند، با باز کردن منظمِ تعداد خیلی کمی از آن‌ها، می‌توانید لباس مجلسی را به سایز فعلی‌تان تبدیل کنید. چین و پلیسه‌ها درشت هم که باشند، می‌توانید با کوچک کردن آنها و دوختن دوباره هم چین‌ها را حفظ و لباس را هم اندازه‌تان کنید.

باز کردن چین‌ها و پلیسه‌ها برای گشاد کردن لباس مجلسی

حتما ببینید:

جا به جا کردن دکمه‌ها برای گشاد کردن لباس مجلسی

اگر لباس مجلسی‌ای که تنگ شده به جای زیپ یا بند، دکمه داشته باشد، با جا به جا کردن جای دکمه‌ها می‌توانید آن را گشاد کنید. این روش ساده در گشاد کردن مانتوها هم کاربرد دارد. برای این کار به وسیله‌ی بشکاف دوخت دکمه‌های سر آستین را بشکافید و آن‌ها را جدا کنید. مواظب باشید که در هنگام کار با بشکاف، به پارچه لباس آسیب نزنید و آن را پاره نکنید. این کار را با حوصله انجام دهید. حالا دکمه‌ها را دوباره و این دفعه در نزدیکی لبه‌ی لباس یا آستین بدوزید. این کار باعث می‌شود لباس گشادتر شود و فضای بیشتری در لباس مجلسی داشته باشید.

حتما ببینید:

گشاد کردن لباس مجلسی در قسمت سینه، پهلو و کمر

عاشق یکی از پیراهن‌ها یا تاپ‌های مجلسی‌تان هستید اما چون یقه‌ی آن طوری است که مناسب اندام شما نیست و قفسه‌ی سینه را تخت یا بیش از حد برجسته نشان می‌دهد، آن را کنار انداخته‌اید. راه حل آن اینجاست! برای لباس‌های تنگ شده در قسمت سینه و کمر می‌توانید در قسمت جلو یا پشت لباس برش مستقیم از پایین تا نزدیکی یقه ایجاد کنید. پارچه‌ی توری یا هر طرح و رنگ دیگری که با لباس هماهنگ باشد و آن را زیباتر کند را به شکل مثلثی برش بزنید. برش مثلثی به اندازه‌ای باشد که می‌خواهید لباس گشادتر شود. پارچه مثلثی برش داده شده را به قسمت جلو یا پشت لباس بدوزید. راه دیگر، اضافه کردن پارچه به پهلوی لباس است. برش‌ها را به جای جلو یا پشت، از قسمت درز پهلو انجام بدهید. دویاره پارچه دیگری به شکل مثلثی برش دهید و در این قسمت بدوزید. این مدل برای خانم های باردار بسیار مناسب است. لباس در قسمت‌های سینه و شکم آزادی بیشتری خواهد داشت. در انتخاب پارچه دقت بیشتری به خرج دهید. استفاده پارچه طرح‌دار برای لباس تک رنگ و ساده و در مقابل انتخاب پارچه ساده برای لباس‌های طرح‌دار مناسب‌تر است. رنگ پارچه انتخابی نیز باید با لباس هارمونی و هماهنگی داشته باشد.

اگر لباس اندازه شماست و فقط می‌خواهید تغییری در ظاهر آن ایجاد کنید برش روی لباس نباید صاف انجام شود بلکه برش روی لباس را نیز باید مثلثی انجام دهید تا پارچه‌ای اضافه شده، دقیقا به اندازه‌ی پارچه‌ی بریده شده باشد.

حتما ببینید:

گشاد کردن لباس مجلسی تنگ در قسمت شکم

اگر لباس مجلسی شما در قسمت شکم تنگ شده است و در قسمت سینه سایز مناسبی دارد، بر روی لباس از پایین (کمی پایین‌تر از سینه) تا قسمت کمر برش مستقیم ایجاد کنید گزینه‌ی دیگر ایجاد چند برش در اطراف لباس است. فقط دقت کنید که فاصله برش‌ها با یکدیگر برابر باشد. سپس پارچه‌ی هماهنگ و مناسبی را که می‌خواهید به این قسمت اضافه کنید، به شکل مثلثی برش بزنید. مانند قبل پارچه را به برش ایجاد شده در لباس بدوزید. می‌توانید خلاقیت به خرج بدهید و برش‌ها را در قسمت پهلو ایجاد کنید. پارچه مورد نظر را نیز به قسمت پهلو تا قسمت کمر اضافه کنید.

گشاد کردن آستین تنگِ لباس مجلسی

می‌دانید که آستین‌های گشاد و بلند را می‌توان تنگ و کوتاه‌تر کرد، اما جالب است بدانید که می‌توان آستین‌های تنگ را هم گشاد کرد و با تغییر در آن، لباسی را که تا امروز گوشه کمد انداخته بودید به یک لباس قابل استفاده تبدیل کنید. برخی افراد بازوی پری دارند و با این که قسمت سینه و کمر لباس برایشان اندازه است ولی دور بازو برایشان تنگ است. اگر حلقه‌ی آستین لباس تنگ است و در ناحیه‌ی زیر بغل احساس ناراحتی می‌کنید، می‌توانید با یک برش ساده آن را پایین‌تر بیاورد تا جای بیشتری باز شود. مورد دیگری که می‌توانید تغییر دهید این است که آستین‌ها را کلاً در بیاورید تا لباس مجلسی شما آستین حلقه‌ای بشود.

گشاد کردن آستین تنگِ لباس مجلسی

اگر لباس تنگ شده‌ی شما مربوط به قسمت بازو است چند راه حل دیگر برای شما داریم: اگر حلقه‌ی آستین شما اندازه است ولی دور بازو یا دور مچ تنگ است، از پایین آستین تا قسمتی که آستین تنگ شده را برش بزنید و مانند تصاویر قبل پارچه‌ی هماهنگ با لباس را اضافه کنید. اگر حلقه آستین و دور بازوی لباس برایتان تنگ شده، برشی که بر روی آستین ایجاد می‌کنید باید تا تاج آستین ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید باید دور حلقه آستین نیز اضافه شود. بنابراین برش را تا سر شانه ادامه دهید و یا از قسمت زیر بغل پارچه مورد نظر را اضافه کنید. می‌توانید به قسمت برش خورده،‌ تور یا پارچه‌ی زیبای دیگری که دوست دارید اضافه کنید یا نوارهایی از جنس خود پارچه تهیه کنید و در این قسمت بدوزید.

در ادامه با سرک کشیدن به کمد‌هایی در نقاط مختلف کشور، چند مدل لباس مجلسی شیک را با هم می‌بینیم که در اپلیکیشن کمدا با قیمت مناسب آماده خرید هستند

لینک : ترندهای لباس مجلسی زنانه سایت آمازون