برترین های کسب و کار

چگونه گوشی ویروسی را عیب یابی و تعمیر نماییم؟

مهمترین دلایل ویروسی شدن گوشی

علت ویروسی شدن گوشی هوشمند ممکن است به دلیل عوامل گوناگونی باشد. در ادامه به برخی از مهمترین این عوامل اشاره می کنیم.

بدون تردید، یکی از مهمترین دلایل ویروسی شدن گوشی، استفاده از درگاه های اینترنتی نامطمئن و نامعتبر می باشد. شایان ذکر است که بسیاری از کاربران فضای وب، از مرورگرهای مختلفی جهت گشت و گذار و جستجو در این فضا استفاده به عمل می آورند.

خرید نود 32 تک کاربره: در این میان، برخی از هکرها و مجرمان سایبری با تولید یک مرورگر جعلی و نامعتبر، کاربران را به درگاه های مورد نظر خود هدایت و اطلاعات مهم آنها را به راحتی سرقت می کنند. استفاده از آخرین نسخه مرورگرهای معتبر و شناخته شده بهترین راهکار برای جلوگیری از این مسائل می باشد.

در فضای اینترنت با حجم انبوهی از اپلیکیشن ها و برنامه های موبایلی متنوع و مختلف مواجه هستیم. از طرف دیگر، کنجکاو بودن کاربران برای نصب و استفاده از این اپلیکیشن ها میتواند ویروسی شدن موبایل را با خود به همراه داشته باشد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بسیاری از ویروس ها به واسطه دانلود و نصب برنامه های مختلف، به داخل گوشی های هوشمند راه پیدا می کنند. دانلود و نصب اپلیکیشن ها از فروشگاه های معتبر یا از طریق گوگل پلی، کاربران را از این وضعیت نجات می دهد.

نمایش و ظاهر شدن ناگهانی تبلیغات ناخواسته بر روی نمایشگر دستگاه، میتواند دلیل ویروسی شدن موبایل باشد. بسیاری از مجرمان اینترنتی با نمایش تبلیغات مشخص، کاربر را به کلیک کردن بر روی این تبلیغات ترغیب می نمایند. با کلیک کردن، گوشی کاربر هک شده و اطلاعاتش به سرقت می رود. همچنین، ارسال خودکار پیام و تبلیغات شبکه های اجتماعی مختلف، حکایت از آلوده شدن گوشی های هوشمند دارد.

اسکن آنلاین گوشی | پاکسازی گوشی از ویروس | چرا گوشی ویروسی میشود

 علائم ویروسی شدن گوشی هوشمند

آموزش به روز رسانی نود 32: بسیاری از کاربران دستگاه های هوشمند با وجود ویروسی شدن به علت عدم آگاهی، ممکن است از آلوده شدن دستگاه خود بی خبر باشند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین علائم آلوده شدن گوشی های هوشمند می پردازیم.

یکی از علانم ویروسی شدن گوشی افزایش حرارت و گرمای دستگاه در هنگام استفاده عادی از آن می باشد. شایان ذکر است کاربرانی که با گوشی هوشمند خود اقدام به انجام بازی های دیجیتالی می کنند، داغ شدن گوشی مسئله ای طبیعی و عادی می باشد. چنانچه داغ شدن گوشی در مواقع عادی و معمولی صورت گیرد، نمایانگر آلوده شدن و عدم سلامت دستگاه است.

هنگامی که یک نرم افزار مخرب بر روی دستگاه نصب شده باشد، به علت استفاده بیش از حد از رم و سی پی یو، کندی و کاهش سرعت گوشی را سبب می شود. بر این اساس، روان و عادی کار نکردن دیوایس بدون علت خاصی، ناشی از ویروسی شدن می باشد. لازم به ذکر است که وجود ویروس در بخش نرم افزار دستگاه، هنگ کردن و کندی بیشتر آن را به دنبال دارد.

: ویروسی شدن تخلیه سریع و کاهش طول عمر باتری را با خود به دنبال دارد. وجود باگ ها و بدافزارهای مخرب در افزایش مصرف باتری دستگاه بسیار تاثیرگذار و موثر است. اجرای یک بدافزار مخرب در گوشی ضمن افزایش کارکرد رم، سبب افزایش میزان مصرف باتری دستگاه می شود. قطع شدن بیش از حد تماس ها، افزایش زمان بوت شدن و ریست شدن پی در پی وای فای، از دیگر نشانه های آلوده شدن گوشی هوشمند به شمار می رود.

 راهکارهای مفید برای جلوگیری از ویروسی شدن گوشی

ویروسی شدن گوشی هوشمند علاوه بر آسیب و صدمه رساندن به قطعات و اجزای دستگاه، میتواند اطلاعات مهم و حائز اهمیت کاربر را به سرقت ببرد. با انجام راهکارهای ساده و راحت می توان بروز این اتفاقات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

یکی از راهکارهای مفید در این زمینه نصب و استفاده از یک آنتی ویروس مناسب می باشد. ناگفته نماند که دانلود آنتی ویروس ها باید از فروشگاه ها و مراکز معتبر و مورد اطمینان صورت گیرد. علاوه بر این، تخلیه کردن و پاکسازی کارت حافظه و محتوای دستگاه نیز در جلوگیری از آلوده شدن گوشی هوشمند بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد.

عدم کلیک بر روی پاپ آپ ها در هنگام گشت و گذار در اینترنت، دانلود اپلیکیشن ها از گوگل پلی، عدم دانلود برنامه و بازی از سایت های نامعتبر و اجتناب کردن از باز کردن پیامک ها، ایمیل ها و لینک های ناشناس و مشکوک، از دیگر راهکارهای مؤثر برای پیشگیری از ویروسی شدن تلفن همراه به شمار می رود.

 چگونه گوشی ویروسی را عیب یابی و تعمیر نماییم؟

همانطور که اشاره شد عیب یابی و تعمیر گوشی ویروسی شده امری تخصصی بوده و نیازمند کسب دانش و مهارت لازم در این زمینه از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل می باشد. بسیاری از افراد بدون آگاهی از روش های عیب یابی گوشی ویروسی شده در همان ابتدا اقدام به فکتوری ریست کردن گوشی کرده و کلیه اطلاعات مهم و ارزشمند افراد را پاک می کنند.

آموزشگاه فنی برق تهران یکی از بهترین آموزشگاه های فعال در زمینه برگزاری دوره های برق و الکترونیک می باشد که دوره های تخصصی تعمیرات موبایل را برگزار می نماید. این آموزشگاه در دوره موبایل صفر تا صد طریقه عیب یابی و تعمیر انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع موبایل را به صورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز آموزش می دهد.

این آموزشگاه علاوه بر این دوره، دوره های متعدد دیگری را از جمله ، ، آموزش تعمیرات برد، آموزش تعمیرات ایسیو خودرو و بسیاری از دیگر دوره‌های برق و الکترونیک را برگزار می‌نماید

منبع : nodeset