بین الملل

کارشناسان امنیتی: «خانه عنکبوت۲» برتری مقاومت در مقابله جاسوسی را تایید کرد

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، موفق به ثبت نفوذ جدیدی در سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی “شاباک” شده است.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از فلسطین الیوم، این گردان‌ها با انتشار فیلم مستند «خانه عنکبوت۲» که در یک مراسم یادبود مهم در سالگرد نبرد «وحدت میدان‌ها» به نمایش درآمد، اعلام کرد، با جذب فعالان موفق شده به سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی “شاباک” نفوذ کند. گردان‌های القدس تصاویر افسران رژیم صهیونیستی را منتشر کرد که با نیروهای گردان‌های القدس ارتباط برقرار کردند.

گردان‌های القدس در این فیلم مستند که در وبسایت خود آن را منتشر کرد، اعلام کرد، توانسته است با یک عملیات امنیتی پیچیده، حملات امنیتی سنگین و همزمانی به سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وارد کند.

این عملیات جدید دستگاه امنیتی گردان‌های القدس «خانه عنکبوت ۲» نام دارد و ادامه اولین عملیات «خانه عنکبوت» است.

این گردان‌ها در وبسایت خود اعلام کرد که این فیلم نشان می‌دهد که سرویس امنیتی وابسته به القدس موفق به نفوذ به سه گروه وابسته به شاباک شده است.

گردان‌های القدس با بیان اینکه توانسته در یک نبرد امنیتی پیچیده، شش تن از فعالان خود را برای نفوذ در سرویس شاباک جذب کند، اعلام کرد، افسران امنیتی رژیم صهیونیستی خود را به جای افسران سرویس‌های تشکیلات خودگردان فلسطین، سرویس اطلاعات اردن و نمایندگان اتحادیه اروپا جا زده بودند. یکی از این افسران صهیونیست سعی کرد یکی از سربازان القدس را به خاطر عشق به مقاومت و تمایلش به کمک به جوانان مقاومت فریب دهد.

در این فیلم آمده است که فعال جذب شده با شماره ۱۰۶ وابسته به القدس، افسر «شاباک» را فریب داده است، به این صورت که پس از اینکه مقاومت او را در فیلم «خانه عنکبوت ۱» شناسایی کرده، به این افسر می‌گوید، می‌ترسد که توسط مقاومت دستگیر شود؛ اما افسر ادعا می‌کند که آن رویداد قدیمی و نادرست است.

این فیلم کلیپ‌هایی از یک افسر صهیونیستی را نشان می‌دهد که ادعا می‌کند یک افسر امنیتی فلسطینی با درجه سرهنگی است. او با یکی از فعالان القدس در ارتباط است و از او می‌خواهد که نقل و انتقال‌ها به غزه را به او اطلاع دهد تا موضوع قانونی باشد. او سعی کرد این فعال القدس را متقاعد کند که از مقاومت حمایت و پشتیبانی می‌کند.

گردان‌های القدس در این مستند اعلام کرد که افسر صهیونیست دیگری که مدعی است یک افسر اردنی با درجه سرهنگ دوم است و نامش ابوالحکم است، از طریق اپلیکیشن «واتس اپ» با یکی دیگر از فعالان القدس ارتباط گرفت. گردان‌های القدس مکاتبات این افسر با این فعال و تماس‌های صوتی افسر را نمایش داد که از فعال در مورد ماهیت کارش در القدس می‌پرسد.

این گردان‌ها در این فیلم نشان داد که چگونه افسران صهیونیستی در قالب شخصیت‌های دیگر با فعالان این گردان‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، چرا که یک افسر جدید به عنوان مسؤولی در اتحادیه اروپا تلاش داشت با یکی از این فعالان ارتباط بگیرد.

همچنین این گردان‌ها فاش کرد که بازوی امنیتی فعال شماره «۱۰۶» در حال آماده شدن برای ورود از مرزهای شرقی نوار غزه برای ملاقات با یک افسر صهیونیستی بود که شناسایی شد. القدس از آنها برای شناسایی روش جذب و کار در مناطق فلسطینی استفاده کرده است.

گردان‌های القدس تصاویری از محل ملاقات یک افسر دیگر با فعال «۱۰۶» که یک رستوران بود و نیز تصاویری را که در مصاحبه این فعال خود به دست آورده بود، منتشر کرد که چهره افسری به نام «آدم» را نشان می‌داد. آدم بعداً با این فعال تماس گرفت تا در مورد یکی از فرماندهان گردان‌های القدس و شناسایی محل منزل وی اطلاعات کسب کند.

گردان‌های القدس اعلام کرد که دستگاه امنیتی آن پس از بازگشت سرباز ۱۰۶ از مصاحبه با این افسر صهیونیست، «اطلاعات فراوانی درباره سیستم امنیتی دشمن و روش‌ها و مکانیسم‌های عملیاتی نیروهای دشمن به دست آورده است».

سرویس امنیتی گردان‌های القدس همچنین با افشای نیرنگ افسران موساد و خیانت آن‌ها نسبت به مزدوران خود، از خبرچین‌ها خواست که فوراً توبه کنند و با امنیت مقاومت ارتباط برقرار کنند تا پرونده خود را با رازداری و درایت بالا مدیریت کنند و از سرنوشت بد در امان بمانند.

کارشناسان امنیتی و نظامی: “خانه عنکبوت ۲” برتری مقاومت در مقابله جاسوسی را تایید می‌کند

تحلیلگران امنیتی تأیید می‌کنند که این عملیات‌ موفقیت‌آمیز نفوذ به سرویس شاباک از طرفی نشان‌دهنده کارآمدی و قدرت دستگاه امنیتی در گردان‌های القدس و توسعه و پیشرفت مستمر در تاکتیک‌های مقاومت است و از سوی دیگر ناکامی دشمن صهیونیستی را در نفوذ به ساختارهای مقاومت و جلوگیری از رشد قدرت و توانمندی‌های آن بیان می‌کند.

آنها گفتند که این دستاورد به تغییر معادلات و تقویت معادله بازدارندگی کمک می‌کند زیرا دستگاه امنیتی گردان‌های القدس موفق شد بر چالش‌های امنیتی بزرگ غلبه کند و در گمراه کردن و متفرق کردن اعضای شاباک که سخت برای هدف قرار دادن مقاومت تلاش می‌کنند، به موفقیت‌های ملموس دست یابد.

حملات امنیتی دردناک

رامی ابوزبیده، متخصص امور امنیتی و نظامی تاکید کرد که گردان‌های القدس این حملات امنیتی را از طریق عملیات‌های امنیتی پیچیده انجام داده و از تاکتیک‌های پیشرفته در جذب نیرو و نفوذ استفاده کرده‌اند. توانایی گردان‌های القدس در جذب و نفوذ به این گروه‌هاست که منجر به ارائه اطلاعات نادرست به امنیت صهیونیستی و سردرگمی عملیات آنها شده است. این عملیات‌های موفق، نشان از کارآمدی و قدرت دستگاه امنیتی در گردان‌های القدس و حکایت از توسعه و پیشرفت مستمر در تاکتیک‌های مقاومت دارد.

دستاورد امنیتی مقاومت

مرشد ابوعبدالله، محقق امور امنیتی نیز به نوبه خود به اهمیت دستاورد امنیتی مقاومت فلسطین در عملیات «خانه عنکبوت ۲» اشاره کرد و گفت، این عملیات پیچیده موفق به انحلال و اخلال در نقشه‌ها و عوامل سرویس اطلاعاتی صهیونیستی شد که نشان از توسعه و پیشرفت مقاومت در عرصه امنیتی و اطلاعاتی دارد. این دستاورد همچنین نشان‌دهنده آگاهی شهروندان و تعامل آنها با تلاش‌های امنیتی است و هماهنگی بین مردم و مقاومت به کسب موفقیت‌های پایدار در برابر دشمن کمک می‌کند.

استراتژی فریب و زیرکی

بیان خالد، پژوهشگر امور امنیتی و اطلاعاتی معتقد است مستند «فیلم عنکبوت ۲» توسعه کار امنیتی و تفکر راهبردی دستگاه‌های امنیتی مقاومت را نشان می‌دهد. این فیلم نشان دهنده قدرت کار همگان بین مردم و مقاومت، چگونگی دستیابی به پیشرفت از طریق تقویت ارتباطات و همکاری‌های ملی است و بر اهمیت تلاش‌های امنیتی گردان‌های القدس تاکید می‌کند که با جذب و نفوذ به داخل عوامل رژیم صهیونیستی و استفاده از اطلاعات آنها برای گمراه کردن دشمن و خنثی کردن نقشه‌های آن، استراتژی خود را بر فریب و تیزبینی بنا نهاد.

کارشناسان معتقدند درگیری اطلاعاتی نشان دهنده توانایی مقاومت در تحلیل و درک دقیق تحرکات دشمن و افشای نقاط ضعف و اسرار آن است. علاوه بر این، کارشناسان همگی توافق دارند که گردان‌های القدس با گمراه کردن افسران شاباک و هدایت آنها به اطلاعات گمراه کننده که منجر به تضعیف نقشه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شد، به موفقیت‌های بزرگی دست یافت. این موفقیت نشان دهنده پیشرفت مقاومت در عرصه دانش و تفکر هوشمندانه و آمادگی آن برای مقابله با چالش‌های آینده است.

فیلم «خانه عنکبوت ۲» پیام‌های مهمی دارد از جمله تاکید گردان‌های القدس بر اینکه نبرد امنیتی مبتنی بر آگاهی شهروندان و تشویق آنها برای همکاری با امنیت جهت دستیابی به امنیت و ثبات است. این فیلم بر تداوم مقاومت در برابر سرویس‌های امنیتی رژیم و کسب موفقیت‌ها در غلبه بر چالش‌ها و دستیابی به پیشرفت تاکید می‌کند.

انتهای پیام