اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی

بهترین کتاب سیم کشی ساختمان

طراحی داخلی مسکونی: به دلیل کاربردی بودن مباحث ساختمان خوشبختانه بجز کتاب های آموزش و پرورش شاهد حضور مهندسین خوش ذوق دیگری نیز هستیم که سبب شده دید حرفه ای تری به این موضوع داشته باشیم، با این حال اگر شما تازه کار هستید و البته به دنبال یک آموزش رایگان و جامع می باشید همچنان کتاب “طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی” فنی و حرفه ای بهترین گزینه می باشد.

در کتاب سیم کشی ساختمان شما در 208 صفحه با صفر تا صد طراحی و البته سیم کشی منازل مسکونی آشنا خواهید شد.

آموزش برق ساختمان pdf + کاملا تصویری + به زبان ساده | خرید کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی | سوالات کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی دهم

10 اشتباه دردسر ساز در سیم کشی ساختمان

درعین حالی که سیم کشی ساختمان امری ساده به نظر می آید ولی اگر اصول و نکات اساسی در آن رعایت نشود به سادگی می تواند منجر به تلفات انسانی شود.

در ادامه سعی شده 10 اشتباه دردسر ساز را در سیم کشی ساختمان را باهم مرور نماییم؛

طراحی داخلی رستوران: درنظر داشته باشید اگر شما خودتان قصد دارید سیم کشی خانه تان را انجام دهید مسلما می توانید مقدار زیادی از پولتان را صرفه جویی نمایید. اما اگر شما سیم کشی خانه را به درستی انجام ندهید می تواند بسیار خطرناک باشد. سیم کشی ناقص می تواند خطرات زیادی را برای خانواده و خانه شما فراهم آورد. در اینجا چند اشتباه رایج در سیم کشی ساختمان وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

همیشه به یاد داشته باشید که قبل از انجام کار روی هر مبحث برقی در ساختمان، برق ساختمان را قطع کنید.

اشتباه در سیم کشی برق

طراحی داخلی اداری: نصب چراغ های جدید با سیم های قدیمی می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند. سیم های قدیمی دارای مقاومت 140 درجه فارنهایت هستند این در حالی است که چراغ های جدید با حدود 194 درجه فارنهایت کار می کنند. شما با نصب یک جعبه اسپلیس با سیم های جدیدی که در لوازم مدرن بکار می رود می توانید از آتش سوزی جلوگیری کنید. اگر سیم ها قبل از سال 1366 ساخته شده اند، شما باید آنها را عوض کنید.

اتصالات بد بزرگترین اشتباه در سیم کشی برق

اتصال دو سیم به هم همیشه باید داخل جعبه اتصال باشد. قرار دادن یک اتصال در خارج جعبه اتصال خطرناک و غیرقانونی است (مگر آنکه به عنوان عیب یابی یا روشنایی موقت استفاده شود). این کار یک اشتباه در سیم کشی برق است. برای جلوگیری از این اشتباه، یک جعبه اتصال را نصب کنید و سیم را داخل آن قرار دهید. برای تکمیل اتصالات از سیم پیچ استفاده کنید و برای تکمیل نصب روکش کاور را عوض کنید.

اشتباه رایج در سیم کشی خانه

تا حد امکان در سیم کشی خانه، سیم ها را از حفره های 7/8 اینج رد کنید. کشیدن سیم ها در یک حفره شلوغ می تواند منجر به آسیب به عایق سیم شود که بر اثر جرقه ناشی از اتصال سیم ها احتمال یک آتش سوزی بزرگ وجود دارد. هرگز نباید از یک حفره 7/8 اینجی بیشتر از سه سیم رد کرد.

پریر برق قدیمی یکی از موارد خطرناک و دردسرساز در سیم کشی برق ساختمان

سوکت های پریز برق هوشمند با استفاده از نرم افزارهایی که روی گوشی نصب می شود به آسانی کنترل می شوند. شما می توانید با استفاده از این سوکت لوازم خانگی، چراغ ها، لوازم صوتی خود را در منزل و حتی دور از منزل کنترل کنید. استفاده از این سوکت های هوشمند می تواند از وارد آمدن خسارت به لوازم الکتریکی متصل به آداپتور جلوگیری کند.

اشتباه رایج در لوله گذاری سیم کشی ساختمان

در گذشته استفاده از لوله های آب زیرزمینی فلزی به عنوان الکترود زمینی بسیار مناسب بود. با توجه به اینکه عمدتا لوله کشی های جدید پلاستیکی است، شما باید از یک میلگرد یا بتن به عنوان یک الکترود زمینی استفاده کنید (الکترودهای محصور شده در بتن). این کار بهتر است در مراحل اولیه پروژه ساختمانی انجام شود، چونکه هنگامی که مرحله بتن کاری تکمیل می شود دسترسی به میلگرد دشوار است.

انتخاب اشتباه قطع کننده مدار یک اشتباه خطرناک در سیم کشی

انتخاب اشتباه مدار قطع کننده منجر به آتش سوزی و خطرات برق گرفتگی می شود. به طور کلی سه نوع قطع کننده مدار وجود دارد و هر کدام دارای کاربرد خاصی هستند. قطع کننده های استاندارد فقط برای وسایل بزرگ استفاده می شوند و حفاظت خوبی در برابر آتش سوزی ارائه نمی دهند. قطع کننده مدارخطای زمین باید در مناطقی که دارای لوازم خانگی کوچک و آبی هستند؛ مانند آشپزخانه و حمام استفاده شوند. در نهایت، قطع کننده مدار خطای جرقه برای فضاهای زندگی ایده آل است و به جلوگیری از آتش سوزی کمک می کند.

نصب اشتباه سوئیچ در سیم کشی ساختمان

سوئیچ ها نیاز به جریان ثابت برق دارند و به یک سیم خنثی برای اجرای درست نیاز دارند. اگر شما یک سوئیچ جدید نصب کرده اید، ایده خوبی است که یک سیم خنثی را حتی اگر سوئیچ به آن نیازی ندارد، اضافه کنید.

انتخاب نامناسب پوشش های بیرونی در سیم کشی ساختمان

نصب یک نوع پوشش بیرونی اشتباه در فضای باز یک اشتباه رایج سیم کشی است. یک پوشش مسطح فقط وقتی چیزی به برق وصل نیست مناسب است و حفاظت را ارائه می دهد. استفاده از یک پوشش مناسب به جای یک پوشش مسطح به ویژه در مناطقی که احتمال رطوبت وجود دارد، می تواند شما را از خطر محافظت کند.

تعیین فاصله های استاندارد

بین روشنایی و عایق باید فاصله مناسب رعایت شود. مقدار 3 اینچ بین اتصالات و عایق باید فاصله بگذاریم تا در برابر آتش سوزی ایمنی مناسب را داشته باشد. استفاده از فاصله های کمتر از سه اینچ با مرور زمان منجر به خراب شدن محافظ های حرارتی می شود.

اشتباه خطرناک ترکیب سیم ها در سیم کشی خانه

از ترکیب سیم هایی که ولتاژ پایینی دارند در هنگام سیم کشی های موازی اجتناب کنید. این کار می تواند در ارتباطات و سیگنال های انتقالی خلل ایجاد نماید. خطوط سیم کشی را حداق 6 اینچ از هم جدا نگه دارید و از استفاده از یک جعبه اتصال یکسان اجتناب کنید. درنهایت برای سیم هایی که ولتاژ متفاوتی دارند جعبه های جداگانه در نظر بگیرید.