فرهنگ و هنر

گفت‌وگو با کودکِ قهرمان حادثه تروریستی شاهچراغ +فیلم

برنامه محرمی «سدره» در ارتباطی تلفنی از کربلای معلی با محمدمبین قدرتی، قهرمان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) و خانواده‌اش به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، در حمله تروریستی شامگاه روز یکشنبه، ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ به حرم مطهرحضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) تصویر پسرکی ۷ ساله دست به دست شد که علی‌رغم فضای ملتهب و سنگین تیراندازی سعی در نجات پدر مجروحش داشت.

برنامه «سدره» که از ابتدای محرم هر شب از کربلای معلی روانه آنتن شبکه پنج می‌شود در ارتباطی تلفنی با محمدمبین و خانواده‌اش به گفت‌وگو پرداخت.

مادر این خانواده پس از تشریح وضعیت پدر مجروح خانواده که در بیمارستان نمازی شیراز بستری است گفت: پس از تیراندازی و مجروح شدن همسرم ایشان به دیوار برخورد می‌کنند، محمدمبین برای کمک به سمت پدرش می‌رود و پدر سعی می‌کند محمدمبین را از مهلکه فراری دهد. محمدمتین پسر بزرگترم هم برای کمک به سمت خواهرش می‌رود.

محمدمبین قدرتی در گفت‌وگو با مهیار عبداللهی مجری برنامه سدره گفت: از امام حسین(ع) می‌خواهم پدرم سلامتی‌اش را به دست بیاورد. از تیرانداز ترسیدم اما نمی‌توانستم پدرم را تنها بگذارم.  

این دانش‌آموز جسور که دوست‌ داشتن پدرش را عامل این فداکاری می‌داند در انتها دعا کرد برای هیچ پدری در هیچ کجای جهان اتفاقی نیفتد و از مردم خواست برای پدرش دعا کنند.

برنامه سدره به پاس شجاعت این بزرگ‌مردِ کوچک هدیه سفر به کربلای معلی و زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) را به خانواده قدرتی هدیه کرد.

به گزارش سرخط نیوز، «سدره» هر شب تا پایان ماه صفر حوالی ساعت ۲۴ به صورت زنده از کربلای معلی روانه آنتن شبکه پنج می‌شود.

انتهای پیام