برترین های کسب و کارفرهنگ و هنر

گل رز ابی چگونه تهیه میشود

اگر می خواهید گل رز آبی پرورش دهید اولین کاری که باید انجام دهید خرید یک گل اصلاح شده ژنتیکی است.

چگونه گل رز آبی پرورش دهیم؟

آیا در مورد نحوه پرورش گل رز آبی شک دارید؟ برای تولید آن، اولین کاری که باید انجام دهید این است که رزهای آبی اصلاح شده ژنتیکی را تهیه کنید. برای اطلاع از مراحل بیشتر، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

رنگدانه های رز آبی هیچ اثبات وجودی در طبیعت ندارند. آنها فقط ساخته انسان از طریق اصلاح ژنتیک در اصل از یک شرکت ژاپنی هستند. اگرچه به ندرت می توان آنها را پیدا کرد، اما به دلیل ظاهر استثنایی و خیره کننده آن هنوز مشهور شده اند.

چگونه گل رز آبی پرورش دهیم؟

معنی گل رز آبی :اگر می خواهید یک گل منحصر به فرد دیگر در گلخانه خود اضافه کنید و می خواهید نحوه پرورش گل رز آبی را بدانید، فقط این مطلب را بخوانید!

مراحل کاشت گل رز آبی

آوردن رنگ جدید به مجموعه رزهای شما منحصر به فرد خواهد بود. مطمئناً از دیدن آن لذت خواهید برد، مخصوصاً اگر قبلاً در گلخانه خود آن را داشته باشید. اما قبل از آن، بیایید به دانستن مراحل بپردازیم.

مرحله 1 یک گل اصلاح شده ژنتیکی خریداری کنید

به نقل از  بلاگ گلیتال اگر می خواهید گل رز آبی پرورش دهید اولین کاری که باید انجام دهید خرید یک گل اصلاح شده ژنتیکی است. می توانید به صورت آنلاین، از گل فروشی ها یا در مراکز باغ، آن ها را خریداری کنید. مکان خرید آنها اصلاً مهم نیست.

فقط وضعیت سلامت رزها را تضمین کنید و مطمئن شوید که می توانند در گلخانه شما زنده بمانند. رزهای آبی به جای گل های تقلبی باید طبیعی و واقعی باشند.

رز بنفش نماد چیست | قیمت گل رز آبی | گل رز سیاه

مرحله 2 آنها را 1 تا 2 روز خیس کنید.

فصل بهار بهترین دوره برای رشد گل رز آبی در باغ شماست. در طول این مدت، رشد گل رز آبی شما شانس زیادی برای زنده ماندن دارد.

هنگامی که انواع رزهای آبی را خریداری کردید، آنها را در عرض 1 تا 2 روز خیس کنید تا رطوبت آنها بازیابی شود. پس از آن، می توانید روند کاشت گل رز آبی خود را شروع کنید.

مرحله 3 یک مکان عالی و کود آلی را انتخاب کنید

مکانی که خاک آن دارای زهکشی خوب و مناسب باشد و نور کافی خورشید داشته باشد را با استفاده از کج بیل یا هر گونه ابزار حفاری، کود مناسب این نوع گل را به خاک آن اضافه کنید.

نحوه ی کاشت گل رز آبی

مرحله 4 شروع به پرورش کنید

پس از قرار دادن کود در خاک و انتخاب یک مکان عالی برای کاشت، چاله های مناسب را ایجاد کنید. برای عمق چاله ها باید حدود دو پا حفاری کنید تا بتوانید بر روی آن تپه ای ایجاد کنید.

رزهای آبی را در فاصله 90 سانتی متری در کنار یکدیگر قرار دهید. سپس، باید ریشه ها را بپوشانید و به مقدار کافی برای آن ها آب بریزید. این کار را دوباره با استفاده از شلنگ دو هفته ای انجام بدهید. گل ها را صبح با اسپری خیس کنید. هر 15 روز یکبار این کار را انجام دهید تا از خشکی جلوگیری شود.

مرحله 5 منطقه را تمیز کنید

اگر علف های هرز در اطراف گل رز شما جوانه زده اند، به دنبال آن باشید. در صورت وجود علفهای هرز در حال رشد، آنها را فوراً حذف کنید تا مانع رشد گل رز شما نشود و جلوی شکوفایی ظریف آنها را بگیرد.

مرحله 6 گل های رز خود را هرس کنید

در اوایل تابستان، گل های رز به وفور شکوفا می شوند. به همین دلیل، می توانید آنها را اواخر بهار هرس کنید. می توانید حدود نصف شاخه های گل رز را برش بزنید و آن ها را هرس کنید.

اکنون می توانید گل های رز آبی خود را به نمایش بگذارید یا آنها را به دسته گل رز تازه تبدیل کنید.

مرحله 7 مقداری در خانه یا در گلخانه خود پرورش دهید

از آنجایی که یافتن این گونه گیاهان دشوار است، می توانید گل رز آبی را در خانه ها یا گلخانه های خود پرورش دهید. از آن برای زیبا شدن دکوراسیون خانه ی خود استفاده کنید.

یک گل ظریف از رزهای آبی نیاز به مراقبت بیشتری دارد. آنها با وجود خارهایی که دارند، ساقه ای نرم و آسیب پذیری دارند.

تصاویر گل رز آبی

ساخت گل رز آبی با رز سفید :

رزهای آبی واقعی در طبیعت بسیار کمیاب هستند و پیدا کردن یکی از آنها را برای شما مشکل می کند. اگرچه کار سختی است، اما بسیاری از مردم همچنان به داشتن این نوع گل رز علاقه دارند. آنها می توانند به عنوان دکوراسیون خانه، سوغاتی یا هدیه دسته گل برای عزیزان شما استفاده شوند.

اگر مشتاق داشتن گل رز آبی هستید، نگران نباشید زیرا می توانید با استفاده از یک رنگ، گل مخصوص خود را آماده کنید. در اینجا مراحل زیر دنبال می شود:

نحوه ی آبی کردن گل رز :

مرحله 1 مواد مورد نیاز را آماده کنید

ابتدا دسته گل یا مجموعه گل رز سفید خود را خریداری کنید. اگر قبلاً در خانه خود دارید، بسیار بهتر است. سایر مواد مورد نیاز گلدان پلاستیکی، شکر، آب و البته رنگ خوراکی آبی است.

این عناصر برای رنگ آمیزی گل رز در نظر گرفته شده است. شما همچنین می توانید رنگ گل رز را انتخاب کنید. هر گل رز را می توان در هر رنگی که می خواهید رنگ آمیزی کنید.

مراحل رنگ کردن گل رز سفید

مرحله 2 پر کردن گلدان با آب و رنگ آمیزی

دومین کاری که باید بعد از استفاده از گل رز سفید انجام دهید، گلدان را با آب تا ظرفیت سه چهارم پر کنید.

سپس، رنگ غذا را در اندازه گیری دو تا سه قاشق غذاخوری اضافه کنید. همچنین بستگی به میزان سایه ای که برای رزهای خود می خواهید دارد. آن را با قاشق هم بزنید تا رنگ به خوبی مخلوط شود.

مرحله 3 خیساندن گل رز

گلهای رز خود را در گلدان آب آبی رنگ قرار دهید. فقط ساقه را قرار بدهید و از تماس گلبرگ ها با سطح آب جلوگیری کنید.

آنها را به مدت دو روز خیس کنید تا گل های سفید تمام رنگ را جذب کنند و رنگ آن به آبی تبدیل شود. اگر به سایه های رنگ مورد نظر خود رسیدید، آنها را از گلدان خارج کنید.

مرحله 4 انتقال آنها به مکان مورد نظر شما

در نهایت، می توانید گل رز آبی خود را به محل مورد نظر خود منتقل کنید. گلدانی را انتخاب کنید که با گل شما مطابقت داشته باشد و آن را پر از آب کنید. آنها می گویند شکر به فرو رفتن دارو کمک می کند، بنابراین می توانید یک قاشق غذاخوری بگذارید و آنها را تازه نگه دارید

منابع :

natureofhome