علمی و پزشکی

یک خبر بد برای طرفداران آیفون/ برای خرید آیفون15 تجدید نظر کنید!

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز، با توجه به تست سقوط انجام شده توسط یک یوتیوبر به نام سام کوهل، آیفون 15 پرو، که دارای قاب تیتانیومی جدید و لبه‌های منحنی است، ممکن است بیشتر از آیفون 14 پرو در معرض ترک خوردن باشد.

در آزمایش، کوهل آیفون 15 پرو و آیفون 14 پرو را از ارتفاعات و زوایای مختلف رها کرد. در حالی که هر دو گوشی در چند سقوط اول جان سالم به در بردند، آیفون 15 پرو پس از افتادن از ارتفاع تقریبا 2 متری روی بتن آسیب زیادی دید. صفحه نمایش گوشی ترک خورد و شیشه پشتی آن شکست و دیگر کارایی نداشت.

یک خبر بد برای طرفداران آیفون/ برای خرید آیفون15 تجدید نظر کنید!

از سوی دیگر، آیفون 14 پرو پس از سقوط از همان ارتفاع، همچنان کاملاً کار می‌کرد. خراش‌ها و خش‌های جزئی داشت، اما صفحه نمایش و شیشه‌ی پشتی آن دست نخورده بود. کوهل نتیجه گرفت که لبه‌های خمیده آیفون 15 پرو ممکن است بیشتر از قاب تیتانیومی برای شکنندگی آن مقصر باشد. او پیشنهاد می‌کند که افرادی که معمولاً بدون کیس کار می‌کنند در مورد آیفون جدید تجدید نظر کنند.

یک خبر بد برای طرفداران آیفون/ برای خرید آیفون15 تجدید نظر کنید!

اما توجه به این نکته مهم است که تست‌های سقوط همیشه علمی نیستند و نتایج بسته به عوامل مختلفی مانند سطحی که گوشی روی آن افتاده و زاویه ضربه می‌تواند متفاوت باشد. آزمایش‌هایی که معمولاً توسط برندها انجام می‌شود، در شرایط کنترل‌شده انجام می‌شود و دستگاه‌ها از ارتفاع‌های مختلف و روی یک سطح خاص رها می‌شوند. سپس از نیروسنج برای اندازه‌گیری نیروی ضربه استفاده می‌شود و نتایج برای تعیین دوام دستگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. با این اوصاف، اگر نگران دوام آیفون خود هستید، خرید یک قاب می‌تواند راه حل مناسبی باشد.

منبع: gizmochina

323