فرهنگ و هنر

۱۰۰ آزاده دفاع مقدس پس از ۳۲ سال با هم دیدار می‌کنند

شهر زواره در روزهای پایانی هفته آینده میزبان نزدیک به یکصد نفر از آزادگان دوران دفاع مقدس از سراسر کشور خواهد بود.

به گزارش سرخط نیوز، جواد زارع جعفری مسئول برگزاری این دورهمی گفت: نزدیک به یکصد نفر از آزادگان دوران دفاع مقدس در اردوگاه موصل عراق قرار است در روزهای سه‌شنبه تا پنج شنبه هفته آینده همزمان با میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف پس از ۳۲ سال با همدیگر دیدار کنند.

وی افزود: این دورهمی با هدف دیدار دوستان و گرامیداشت شهدا و یادبود آزادگان مرحوم به میزبانی شهر زواره برگزار می‌شود.

زارع جعفری که خود از آزادگان دوران دفاع مقدس با ۸ سال اسارت و برادر شهید است، افزود: استقبال و گلباران آزادگان دوران دفاع مقدس، برگزاری نشست و دورهمی آزادگان، شرکت در جشن میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در مسجد جامع یکهزار ساله زواره، زیارت مزار مطهر شهدا در گلزار شهدای زواره، بازدید از آثار تاریخی شهر زواره و سفر به تل شیطان و کویر زواره از جمله برنامه‌های این دورهمی است.

وی از عکاسان و خبرنگاران رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها و صدا و سیما دعوت کرد برای ثبت لحظات تاریخی دیدار آزادگان اردوگاه موصل پس از ۳۲ سال از سراسر کشور با قومیت‌های مختلف در تاریخ یاد شده به شهر زواره سفر کنند.

این دورهمی به همت خود آزادگان و با هزینه شخصی آنها برگزار می‌شود.

بخش زواره در دوران دفاع مقدس ۱۳۶ شهید، ۲۱۰ جانباز و ۱۴ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

۱۱ خرداد روز حماسه و ایثار مردم شهر زواره استان اصفهان نامگذاری شده است. در این روز در سال ۱۳۶۱ پیکر پاک ۳۶ شهید شهر زواره اصفهان ‌بر دستان مردم این شهر  تشییع و خاکسپاری شد.

انتهای پیام