عمومی

۱۲۸ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای ۲ عضو معلول احداث شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رضا خواجه ای صبح شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: بنیاد مسکن استان همواره تقویت جایگاه حساب ۱۰۰ را بعنوان رکن اصلی بنیاد در رأس کارها و اهداف خود قرار داده است.

وی ابراز کرد: تامین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بنیاد مسکن استان بر تحقق این مهم برنامه ریزی لازم را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، گفت: بنیاد مسکن نهادی است که با هدف رفع محرومیت از جامعه تشکیل‌شده و در راستای این هدف باید میزان خدمات‌رسانی به قشر محروم و بی‌بضاعت جامعه را افزایش داده و برای رفع نیازهای این قشر تلاش و جدیت بیشتری شود.

خواجه ای تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت و مشارکت خیرین در تقویت حساب ۱۰۰ امام (ره) امری مهم است و هم اکنون نیز مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای ساخت مسکن محرومین از طریق شماره حساب ۱۰۰ نزد بانک ملی واریز کنند.

وی افزود: در سال جاری میزان کمک های نقدی خیرین به اقشار کم درآمد مبلغ ۱۳.۵ میلیارد ریال و میزان کمک های نقدی و غیر نقدی جهت تامین مسکن محرومین به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال به تعداد ۸۲ خانوار در استان بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تاکید کرد: اعطای ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) به واحدهای نیمه تمام روستایی، احداث ۱۲۸ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای دو عضو معلول به همت حساب ۱۰۰ امام (ره) و کمک بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال و غیره از برخی اقدامات مهم این مجموعه است.