اقتصادی

۲۰ پروژه عمرانی در بنادر خوزستان آماده بهره‌برداری است

سرخط نیوز/خوزستان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از آمادگی برای افتتاح ۲۰ پروژه عمرانی در مجموعه بنادر استان همزمان با دومین سفر رئیس جمهور به خوزستان خبر داد و گفت: همچنین عملیات اجرایی ۳ پروژه در بنادر امام خمینی (ره)، شادگان و سجافی آغاز خواهد شد.

بهروز آقایی امروز ۴ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر استان به منظور توسعه زیرساخت‌ها و روساخت‌های بندری و رونق فعالیت‌های بازرگانی است.

وی افزود: در این زمینه ایجاد مشوق‌های لازم و همچنین فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران خصوصی در بنادر استان موضوعی است که دولت سیزدهم به آن شتاب داده و عملکرد خوبی در این راستا داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) و همچنین بنادر شادگان، سجافی، خرمشهر، آبادان، اروندکنار و چوئبده ۲۰ پروژه عمرانی آماده بهره‌برداری است.

به گزارش سرخط نیوز، آقایی عنوان کرد: ارزش سرمایه‌گذاری‌ این پروژه‌ها ۶۳ هزار میلیارد ریال است. همچنین عملیات اجرایی سه پروژه در بنادر امام خمینی (ره)، شادگان و سجافی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین همزمان با این سفر، ۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال منعقد خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های آماده بهره‌برداری بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال است. این درحالی است که ارزش سرمایه‌گذاری بخش دولتی برای ایجاد زیرساخت‌ها در قالب پروژه‌های تعریف شده بنادر استان بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال است.

آقایی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها در حوزه زیرساختی با هدف تسهیل تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و همچنین پشتیبانی از زنجیره محصولات صادراتی کشور احداث شده‌اند.

انتهای پیام