عمومی

۵۰ هزار زندانی در کشور مشغول به کار هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، غلامعلی محمدی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح مرکز مهارت آموزی زندانیان اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان سمنان از اشتغال زندانیان، به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های سازمان زندان‌های کشور یاد کرد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مهارت آموزی و اشتغال برای زندانیان سراسر کشور، افزود: هم اکنون ۵۰ هزار زندانی در زندان‌های سراسر کشورمان مشغول به کار هستند

رئیس سازمان زندان‌های کشور ادامه داد: بخشی از زندانیان هم واجد شرایط کار در فضاهای کارگاهی و خارج از زندان نیستند و ما توانسته‌ایم با استفاده از ظرفیت‌های موجود زندانیان، زمینه اشتغال موسوم به «نشسته» این دسته از زندانیان را نیز فراهم کنیم.

محمدی همچنین با بیان اینکه سیاست حبس زدایی و جایگزین‌های حبس در بستر الکترونیکی در زمره سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه است، گفت: در این مسیر توصیه شده که ادارات کل دادگستری سراسر استان موارد مقتضی را شناسایی و احصا کنند.

وی همچنین با بیان اینکه ۵۰۰ بسته کمک معیشتی بین خانواده‌های نیازمند زندانی استان سمنان توزیع شد، ابراز کرد: ارزش هر بسته یک میلیون تومان شامل اقلام مورد نیاز خانواده‌های زندانیان است.