اجتماعیبرترین های کسب و کار

5 روش از بین بردن بوی فاضلاب دستشویی

رفع بوی بد فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی یکی از دغدغه های اعصاب خوردکن در هر جا و مکانی می باشد. اگر شما هم با دغدغه های زیر مواجه هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

 • خونمون بوی فاضلاب میده، چکار کنیم؟
 • بهترین روش رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان چیست؟
 • برای بوی بد فاضلاب آشپزخانه چکار کنیم؟
 • از بین بردن بوی بد دستشویی چگونه امکان پذیر است؟
 • ایا با لوله بازکنی شمال تهران میتوان مشکل را حل کرد؟

خونمون بوی فاضلاب میده | رفع بوی بد توالت ایرانی | رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان

علت بوی فاضلاب در خانه را شناسایی کنید

در درجه اول باید بدانید که بوی بد فاضلاب می تواند بسیار آزار دهنده باشد و در همان ابتدا اگر کمی بوی نامطبوع از فاضلاب احساس کردید، باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید چون این بوی نامطبوع علاوه بر اینکه شما و اهل منزل را آزار می دهد، می تواند منشاء مریضی هم باشد.حال اگر بخواهیم به طور فهرست وار به بخشی از علت بوی فاضلاب در خانه اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • گازهای سپتیک
 • ایراد در لوله کشی ساختمان
 • خالی شدن سیفون
 • جرم گرفتن لوله های فاضلاب

روش های رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه، توالت و…

در ادامه می خواهیم روشهای خانگی رفع بوی بد فاضلاب را برای شما بیان کنیم تا شما خانم های خانه دار هم بتوانید به سادگی از آنها استفاده نمایید.روش هایی که در ادامه بیان شده است برای رفع بوی فاضلاب توالت، چاه و لوله فاضلاب در آشپزخانه موثر می باشد. اگر ماشین لباسشویی شما در آشپزخانه میباشد و متوجه شدید این بوی بد فاضلاب از آن است برای تمیز کردن و برطرف بوی بد فاضلاب لباسشویی می توانید کلیک کنید.

1_ رفع بوی بد توالت ایرانی با سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شیرین می تواند در سینک ظرفشویی، روشویی، توالت و… که بوی بد فاضلاب از آنها می آید راه گشا باشد و باعث رفع بوی بد فاضلاب شود. مراحل از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و توالت با سرکه و جوش شیرین:

 • در ابتدا مقداری سرکه سفید صنعتی تقطیر شده و کمی جوش شیرین را از بازار تهیه کنید؛
 • محلول تهیه شده را داخل لوله فاضلاب یا چاه دستشویی بریزید؛
 • بعد از چند ساعت که عمل واکنش انجام شد، آب داغ فراوان داخل چاه دستشویی بریزید.

این روش را چند بار تکرار کنید و اگر باز هم بوی بد فاضلاب باقی ماند بدانید که جرم ها و کثیفی ها بسیار زیاد هستند و نیاز به نیروی متبحر در زمینه رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه دارید، و ساده ترین راه برای برطرف کردن آن تماس با لوله بازکنی های حالا سرویس  در سراسر تهران می باشد.

2_ رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و لوله سینک با مخمر نان

مخمر نان را می توانید از حتی سوپر مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کنید. برای استفاده از این مواد کافیه یک کاسه آب را جوش آورده و یک بسته مخمر نان را داخل آن خالی کنید و با آن خوب ترکیب کنید.حال برای رفع بوی فاضلاب کافی است که این مایع را در لوله ای که بو می دهد بریزید و به مدت یک شبانه روز به آن فرصت دهید تا به خوبی چربی ها وکثیفی هایی که به لوله چسبیده را برطرف کند. بهتر است بعد از یک شبانه روز لوله را با آب گرم به خوبی بشویید تا به صورت کامل لوله تمیز شده باشد.

نکته! اگر بوی بد فاضلاب فقط در زمان بارندگی به مشام شما برسد، در این صورت لوله ی هواکش چاه فاضلاب که به پشت بام رفته یا همان لوله ونت شما به مشکل خورده است، لذا باید حتما آن را تعویض یا تعمیر نمایید. در صورت نیاز به حضور متخصصان حرفه ای چاه بازکنی و جهت رفع مشکل خود حتما از طریق سایت حالا سرویس  اقدام کرده و با جستجوی نام منطقه مورد نظر خود بهترین تکنسین ها را پیدا کنید.

3_ رفع بوی فاضلاب با آبلیمو، جوش شیرین و نمک

نحوه استفاده از این ترکیب به این صورت است که نمک و جوش شیرین را باهم مخلوط و درون لوله می ریزید. حدود 30 دقیقه صبر کنید و سپس روی آن آب بریزید. در نهایت آب لیمو را درون چاه بریزید تا بوی فاضلاب از بین برود. این یک روش قطعی برای رفع بوی بد فاضلاب در منزل می باشد. حتما امتحان کنید.

4_ بهترین روش رفع بوی بد فاضلاب با متخصصین لوله بازکنی

اگر با انجام تمام روش های خانگی موفق به از بین بوی فاضلاب در منزل نشدید، بهترین راه کمک از متخصصین لوله بازکنی می باشد. از آنجایی که سایت حالا سرویس  تخصصی ترین سایت در خصوص ارائه خدمات لوله بازکنی در تهران می باشد می توانید با مراجعه به آن با بهترین لوله بازکن های تهران تماس بگیرید. شما با وارد کردن نام منطقه محل سکونت خود در سایت حالا سرویس  می توانید نزدیکترین لوله بازکن به خودتان را مشاهده کنید و فقط با یک تماس از جانب شما، لوله بازکن ماهر سایت حالا سرویس  خود را در کمتر از نیم ساعت به شما می رساند و بوی بد فاضلاب منزلتان را به صورت تضمینی برطرف می کند.

محلول رفع بوی بد فاضلاب می تواند موثر باشد؟

شما می توانید جهت رفع مشکل گرفتگی لوله های خود که باعث انتشار بوی بد فاضلاب شده است، از مایع اسید لوله بازکن استفاده نمایید، اما این روش را هرگز به شما توصیه نمی کنیم، چون ممکن است منجر به سوراخ شدن لوله فاضلاب شما شود.چنانچه روش های بالا جهت رفع بوی بد فاضلاب در منزل شما موثر نبود، نشان دهنده این است که گرفتگی لوله و چاه فاضلاب شما بسیار شدید بوده و نیاز به حضور تکنسین لوله بازکن دارید تا با تجهیزات پیشرفته و ابزارهای خود بتواند مشکل شما را برطرف نماید.

در ادامه خواهید خواند:

 • علت بوی فاضلاب در خانه
 • علت بوی فاضلاب در توالت
 • علت بوی فاضلاب در آشپزخانه
 • علت بوی فاضلاب ماشین لباسشویی
 • رفع بوی فاضلاب در خانه به صورت تضمینی

علت بوی فاضلاب در خانه

چه در خانه های نوساز و چه قدیمی انتشار بوی بد فاضلاب همه را آزار می دهد و در صورت بی توجهی به این امر در آینده ای نه چندان دور مشکلاتی را ایجاد میکند. بنابراین جهت رفع بوی بد فاضلاب ساختمان اولین قدم اصلی پیدا کردن علت آن است. یکی از اصلی ترین علت بوی بد فاضلاب در خانه، گرفتگی های لوله و چاه فاضلاب می باشد. به طور کلی از رایج ترین علت های بوی بد فاضلاب در خانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتشار گازهای سپتیک فاضلاب
 • وجد پسماند های غذایی در لوله
 • پر شدن چاه فاضلاب و نشت آن
 • خشک بودن شتر گلویی لوله

گازهای سپتیک فاضلاب

گازهای سپیتک فاضلاب از ترکیباتی همچون متان، دی اکسید کربن، آمونیاک، نیتروژن، هیدروژن و سولفید هیدروژن تولید می شوند.این ترکیب در اثر تجزیه شدن فضولات و پسماندهای داخل لوله و چاه فاضلاب توسط باکتری های هوازی ایجاد می شود. استفاده از زانویی یا شتر گلویی دلیل جلوگیری از انتشار این گاز و در نهایت باعث رفع بوی بد فاضلاب است.

پسماندهای مواد غذایی در لوله

با شستن ظروف در سینک ظرفشویی، روغن ها و مانده های مواد غذایی وارد لوله سینک و آشپزخانه می شوند. در صورت جلوگیری نکردن از ورود آنها و یا نریختن آب جوش، در گذر زمان این مواد در لوله فاسد شده و بوی بد فاضلاب در منزل پخش می شود.

پر شدن چاه فاضلاب و نشت آن

یکی از دلایل بوی بد فاضلاب، پر شدن چاه فاضلاب است. توجه به این امر بسیار مهم است؛ زیرا ممکن است در مدت کوتاهی باعث نشتی زمین شود.زمانی که چاه پر می شود گازهای سپتیک که در اعماق چاه بوده اند بالا می آیند و بوی به شدت زننده ای را ایجاد می کنند. بنابراین در صورت مواجه شدن با این مشکل فوری دست به کار شده و برای رفع بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه و ترمیم آن اقدام کنید.

خشک بودن شتر گلویی لوله

آب موجود در شتر گلویی گازهای سپتیک را در خود حل می کند که یکی از روش های رفع بوی بد فاضلاب می باشد. بنابراین باید همیشه حواسمان باشد که شتر گلویی خشک نباشد.وجود مشکل در لوله کشی و مهندسی غیر استاندارد باعث می شود تا شتر گلویی خشک شود. در صورت وجود بوی بد فاضلاب در اطراف شتر گلویی باید لوله کشی را حتما بررسی کرد.

علت بوی بد چاه توالت

علت بوی بد دستشویی در خانه های نوساز می تواند به دلیل نقص فنی و مهندسی در لوله کشی باشد؛ در خانه های قدیمی نیز، گرفتگی چاه توالت و خراب شدن لوله فاضلاب باعث انتشار بوی بد فاضلاب می شود.یکی از ساده ترین راه های رفع بوی بد دستشویی استفاده مداوم از سیفون است تا از بروز این مشکل جلوگیری کند. اگر بازهم با استفاده از سیفون بوی فاضلاب می پیچد، جهت رفع بوی بد فاضلاب در توالت باید از یک لوله بازکن با تجربه کمک بگیرید.

علت بوی فاضلاب در آشپزخانه

وجود بوی بد فاضلاب در آشپزخانه به دو علت ایجاد می شود:

 • رسوب گرفتگی و بسته شدن لوله فاضلاب کف آشپزخانه
 • وجود پسماندها و مواد غذایی در لوله سینک ظرفشویی

جهت رفع بوی بد فاضلاب در آشپزخانه باید تشخیص دهید ابتدا مشکل در کدام یک از این دو مورد است. چنانچه مشکل از لوله های کف آشپزخانه باشد، باید از فنر لوله بازکنی استفاده کنید و اگر از لوله سینک ظرفشویی است باید آن را باز و تمیز نمایید.

علت بوی فاضلاب در ماشین لباسشویی

وجود بوی بد فاضلاب در ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد:

 • وجود پرز و مو در لوله تخلیه ماشین لباسشویی
 • رسوب گرفتن لوله های ماشین لباسشویی
 • اتصال لوله تخلیه ماشین به لوله فاضلاب خانه و انتشار بوی فاضلاب از طریق لوله فاضلاب