7 نکته مهم برای استخدام همراه بیمار در بیمارستان

مراقبت از بیمار همیشه برای اطرافیان با خود استرس و اضطراب به همراه دارد. نگرانی از روند بهبودی، نگرانی از عدم تامین به موقع نیاز بیمار، توجه به زمان مصرف دارو و یادآوری آن، تنظیم زمان برای حضور در کنار بیمار و مراقبت از او و … همه از نگرانی های اصلی و قابل حلی هستند.

همراه بیمار باید بتواند با بیمار در مدت زمان کوتاهی ارتباط برقرار کند و او را درک کند. همچنین از طریق ارتباط مناسب با بیمار او را به انجام توصیه های پزشک تشویق کند

بیمار از قبل باید رضایت خود را مبنی بر استفاده از خدمات همراه برای بیمار با خانواده درمیان بگذارد زیرا در صورتی که بیمار از این موضوع ناراضی باشد روند مراقبت با مشکلات مختلف از جمله لجاجت و لجبازی بیمار مواجه خواهد شد.

همراه بیمار باید اصول اولیه را بداند و دوره های مراقبتی مربوط را گذرانده باشد. در بسیاری از موارد اعضای خانواده به عنوان مراب و همراه با بیمار همراهی می کنند اما به دلیل نا آگاهی و یا ترس و دلسوزی برای بیماران مشکات بیشتری را به وجود می آورند.

مراقب و همراه بیمار در بیمارستان باید در زمان توصیه های پزشک با دقت به توصیه ها گوش دهد و انها را با دقت انجام دهد.

بیشتر بخوانید :

نکته بسیار مهمی که در مراقبت از بیمار به ویژه زمانی که بیمار برای چند روز متمادی نیاز به همراه بیمار دارد هوشیاری در زمان خواب بیمار است. بیماران به ویژه سالمندان بخصوص بعد از انجام عمل جراحی در معرض توهم قرار دارند و یا ممکن است نیمه شب قصد خروج از تخت خود را داشته باشند، به همین دلیل زمان خواب بیمار مهمترین زمانی است که همراه یا پرستار بیمار باید توجه بیشتری داشته باشد.

خانواده ها همچنین باید عادات و نکاتی که باید همراه بیمار مورد توجه قرار دهد را به او اطلاع دهند.

همراه بیمار باید در حفظ اسرار و محرمانگی اطلاعات پزشکی بیمار تلاش کنند و فقط گزارش وضعیت بیمار را به افراد  مورد اطمینان بیمار بدهند.

یکی دیگر از نکاتی که باید همراه بیمار مد نظر قرار دهد توجه به رژیم غذایی بیمار است. بیمار به ویژه در شرایط بستری باید تغذیه خود را زیر نظر پزشک انجام دهد. همراه بیمار با نظارت بر تغذیه بیمار می تواند دستورات پزشک را اجرا و بیمار را به داشتن تغذیه مناسب تشویق کند.

در بیمارستان پرستاران اجرای دستورات پزشک را بر عهده دارند اما همراه بیمار می تواند به دلیل رابطه ای که با بیمار دارد روند این امر را تسهیل کند و مانع از مقاومت و مخالفت بیمار با دستورات پزشک شود.

اجرای دستوراتی مانند تحرک بیمار، زمان جابجایی بیمار و زمان مصرف داروها بر اساس اصول مراقبتی را می توان با کمک همراه بیمار انجام داد.

یکی دیگر از علل استفاده از خدمات همراه برای بیمار انجام اموری مانند پذیرش و ترخیص بیمار، و تهیه مایحتاج بیمار در صورت نیاز است.

که سال های متمادی به ارائه خدمات در سطح شهر تهران می پردازد خدمات همراه بیمار را نیز برای اسودگی خاطر شما عزیزان به مجموعه خدماتی خود افزوده است. این خدمات به صورت شبانه روزی و در طول تمام روزهای سال به شما عزیزان ارائه می شود.

همچنین برای بیمار میتوانید پرستار در منزل بگیرید.

 

خروج از نسخه موبایل