اقامت سرمایه گذاری دبی

به نقل از املاک یونایتد سون؛ امارات متحده عربی یک کشور کلیدی در خلیج عربی است که با وجود زیرساخت‌های مدرن در حمل و نقل و سیستم‌های ارتباطی توانسته حرف اول را از نظر تکنولوژی بین کشورهای عربی و خاورمیانه بزند. براساس نظرسنجی که در سال 2020 توسط سازمان FDI (Foreign Direct Investment) انجام شد این کشور در رده‌ی 15ام جهان قرار گرفته است. این کشور با پیشرفت‌ها و ارتباطاتی که دارد توانسته به مکانی مناسب برای انجام تجارت جهانی با دسترسی آسان تبدیل شود.

شهر بزرگ دبی دومین شهر از 7 شهر امارات است که در دنیا به عنوان مهم‌ترین شهر بین المللی و مرکز مالی و تجاری امارات در رتبه بندی‌های اول قرار دارد. اقامت در دبی از طریق سرمایه گذاری با هدف اقامت طولانی مدت به سرمایه‌داران و کارآفرینان ارائه می‌شود. برای اطلاع از استانداردهای سرمایه گذاری در دبی بهتر است قبل از مهاجرت، تمامی شرایط و روندها را مورد بررسی قرار دهید، زیرا با دانستن این موارد می‌توانید به راحتی اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری را کسب کنید.

شرایط سرمایه گذاری در دبی

روش‌های مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری با اقامت 10 و 5 ساله را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

1-برای دریافت اقامت 5 ساله در دبی کافیست با حداقل سرمایه گذاری در دبی یعنی 5 هزار درهم اقدام به خرید ملک یا کار آفرینی کنید.

2-برای دریافت اقامت 10 ساله در دبی کافیست اقدام به ثبت شرکت، شراکت در شرکت یا سپرده در صندوق سرمایه گذاری دبی با حداقل سرمایه گذاری در دبی 10 هزار درهم نمایید.

شرایط اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری به صورت 10 ساله

برای اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت و دریافت ویزای طلایی ۱۰ ساله، باید این شرایط را داشته باشید:

فرد دارای هیچ گونه اختلاف مالی‌ در دارایی نباشد.

فرد مالک اصلی تمام دارایی‌های خود باشد.

دارایی‌های غیرمنقول فرد حدود ۶۰ درصد از کل مبلغ، در سرمایه گذاری باشد.

شرایط اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری به صورت ۵ ساله

برای اخذ ویزای ۵ ساله‌ی دبی، افراد باید این شرایط را داشته باشند:

خریداری ملک به ارزش حداقلی ۵ میلیون درهم

دانشجویان یا دانش آموزان نخبه‌ با نمرات بالا

کارآفرینان با تجربه‌ی کارآفرینی و خریداری بخش عمده‌ای از سهام یک شرکت

مزایای اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

1-با توجه به ثبات اقتصادی و اعتباری که دبی در جهان دارد سرمایه گذاری در دبی یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور خواهد بود.

2-حاکمان دبی از سرمایه گذاران حمایت ویژه‌ای می‌کنند زیرا علاقه‌ی زیادی به تنوع اقتصادی دارند و به‌شدت به طرح‌های نوین اهمیت می‌دهد.

3-سرمایه گذاران معاف از پرداخت مالیات خواهند بود.

4-با توجه به درآمد درهمی دیگر نگران هزینه‌های بالای زندگی نخواهید بود.

5-امکان همراهی با خانواده‌ وجود دارد.

6-امکان استفاده از خدمات کار و تحصیل در امارات متحده عربی فراهم می‌شود.

7-هزینه‌های انرژی در دبی پایین است.

8-در دبی منابع نفتی به راحتی در دسترس است.

9-قدرت خرید مردم در دبی بالاست.

محدودیت‌های اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

از محدودیت و معایب اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری می‌توان به این موارد اشاره کرد:

1-عدم ارائه‌ی پاسپورت و اقامت دائم به مهاجران

2-عدم تعلق 100 درصد مالکیت کسب و کار در مناطق محلی دبی

3-نیاز به دارا بودن سرمایه اولیه‌ بالا

سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک بهترین سرمایه گذاری در دبی به شمار می‌رود؛ زیرا با استفاده از این روش نیاز به سرمایه‌ی کمتری دارید و سود بالایی را کسب خواهید کرد. ملک‌های ساخته شده در دبی دارای کیفیت بالایی هستند و سیستم مالیاتی منصفانه‌ای هم در این شهر وجود دارد که باعث جذب خریداران اروپایی و آمریکایی شده است. بانک‌های دبی وام‌های مختلفی را برای خرید ملک در این شهر در نظر گرفته‌اند. این مورد را در نظر داشته باشید که برای خرید ملک در دبی باید به مناطق به خصوصی مراجعه کنید و شما به سرمایه‌ای حدود 750 هزار درهمی نیاز دارید تا بتوانید حداقل ویزای 2 ساله را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در دبی در صندوق‌های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه گذاری راه را برای افراد سرمایه‌گذار در امارات هموار کرده‌اند. سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری دبی راه دیگر اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری است. فرد برای سرمایه گذاری در دبی باید حداقل 21 سال سن داشته باشد. با توجه به ثبات اقتصادی که در دبی وجود دارد با سرمایه‌ گذاری مدت بلندتر سود خوبی را کسب خواهید کرد. برای خرید سهام در این بازار مالی دبی این موارد را نیاز خواهید داشت:

سرمایه گذاری در دبی با ثبت شرکت

ثبت شرکت از راه‌های اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری به شمار می‌رود. ثبت شرکت در دبی با مالکیت ۱۰۰٪ برای مهاجران امکان‌پذیر است زیرا دبی جزو مناطق آزاد محسوب می‌شود در نتیجه شما نیازی به یک شریک محلی نخواهید داشت.  دبی در ثبت شرکت رتبه‌ی شانزدهم جهانی و اول منطقه‌ای را به خود اختصاص داده است و برای ثبت شرکت، شما ابتدا باید از اداره‌ی مهاجرت امارات اجازه بگیرید و پس از ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت، می‌توانید اقدام به دریافت ویزای اقامتی کنید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در دبی

از دیگر راه‌های سرمایه گذاری در دبی برای اقامت، کارآفرینی است. اگر شما بتوانید یک برنامه‌ی خلاقانه و پردرآمد را پیاده سازی کنید با استقبال بالایی از سمت دولت امارات روبرو خواهید شد به طوری که تمام امکانات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

در صورتی که برنامه‌ی شما مورد تایید قرار گیرد حتی می‌توانید محل کار مدنظرتان را خودتان انتخاب کنید. با توجه به موضوع برنامه‌ی کارآفرینی شما حداقل به ۵۰۰ هزار درهم نیاز خواهید داشت.

لطفا توجه داشته باشید که به کارآفرینان و اعضای خانواده آنها، اقامت ۵ ساله داده خواهد شد.

نکات سرمایه گذاری در امارات

امارات برای ارائه پاسپورت و اقامت دائم خود به اتباع خارجی سیاست های جدی و سختگیرانه‌ای دارد و برای اقامت این افراد به آن‌ها مجوز اقامت ارائه می‌کند که اصولا 3 ساله هستند و قابلیت تمدید دارند. متقاضیان برای دریافت اقامت این کشور با گذراندن مراحل و شرایط آن می‌توانند 4 تا 10 سال اقامت دریافت کنند و همچنین با نگه داشتن سرمایه خود در امارات می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند. اگر سرمایه متقاضی بیش از 10 میلیون درهم باشد, متقاضی می‌تواند اقامت 10 ساله یا ویزای طلایی امارات را دریافت کند. این ویزا که با نام های متفاوتی مانند ویزای بلند مدت یا ویزای 10 ساله شناخته می‌شود یکی از مناسب ترین روش های دریافت اقامت امارات به ویژه برای سرمایه گذاران است. ویزای طلایی برای 5 یا 10 سال صادر می‌شود و به صورت خودکار تمدید می‌شود و شرط دریافت آن سرمایه گذاری در کشور امارات با حداقل 10 میلیون درهم سرمایه است. همچنین لازم به ذکر است که اگر متقاضی قصد دریافت اقامت دائمی کشور امارات را داشته باشد باید 30 سال در این کشور سرمایه گذاری کرده باشد که منجر به سود و منفعت شده باشد.

سوالات متداول

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در امارات چقدر است؟

1 میلیون درهم

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه چیست؟

پاسپورت معتبر / عکس / ارائه شماره پاسپورت / ارائه مدارک گواهی پزشکی / ارائه مدارک عدم سوءپیشینه

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای طلایی امارات چقدر است؟

10 میلیون درهم

حداقل مالیات برای سرمایه گذاری در مناطق غیر آزاد دوبی و امارات چقدر است ؟

بسته به درآمد متفاوت است ولی از 3/4 % شروع می شود.

بهترین روش های سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان کدامند؟

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و همچنین خرید ملک از جمله بهترین روش های سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان محسوب می‌شود

راه کسب اقامت دبی چیست؟ 

خرید ملک و سرمایه گذاری در بورس دبی

انواع سرمایه گذاری در دبی را نام ببرید؟ 

ثبت شرکت، شراکت در شرکت، کارآفرینی و خرید ملک.

خروج از نسخه موبایل