اجتماعیبرترین های کسب و کار

راهنمای خرید بخاری هیزمی

بخاری هیزمی و چوبی

مدل بخاری هیزمی کوچک برای اتاق نشیمن، یک کلبه یا خانه‌های کوچک امروزی بسیار مناسب است. استفاده از یک مدل بخاری هیزمی عاشقانه و نوستالژیک بوده، اما همچنین ارزان قیمت و فوق العاده مؤثر در ایجاد گرما است. این مدل بخاری روشی عالی برای گرم کردن فضاهای کوچک مانند یک کابین یا خانه کوچک است.برای اطلاعات بیشتر بخاری هیزمی رو لینک کلیک کنید.با افزایش تقاضا برای بخاری های کوچک، هرگز انتخاب بهتری از مدل بخاری هیزمی کوچک موجود نبوده است. این بخاری ارزان‌تر از بخاری پروپان و هیتر برقی بوده و بهترین راه حل گرمایشی مناسب خارج از شبکه را، برای محیط داخلی ارائه می دهد.

بخاری هیزمی‬‎ | بخاری هیزمی چند کاره | بخاری هیزمی دست دوم‬‎

کاربردهای بخاری هیزمی

درست است که  بخاری هیزمی دراصل مناسب مناطقی از ایران هست که هیزم یافت میشه و معمولا فاقد امکانات گاز شهری هستن، اما کاربردهای دیگری هم دارد. برای پخت انواع غذا بجای اجاق گاز و برای پخت انواع نان بجای تنور گازی می توانید استفاده کنید. این کاربردها باعث میشه بتونیم بدون محدودیت در مناطق مختلف ایران از این محصول بی نظیر استفاده کنیم. قسمت بالایی این بخاری تقریبا مانند ساج گازی عمل می کند. از مهمترین استفاده های بخاری های شمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جایگزینی ایمن بجای برپایی آتش در طبیعت

بجای اجاق گاز برای پخت و پز قابل استفاده است

بجای کباب پز و منقل ذغالی نیز استفاده می شود بخصوص نوع بخاری چندکاره

حتی برای پخت نان تفتان و لواش نیز می توان از سطح بالایی بخاری استفاده کرد

برای درست کردن چای آتیشی در طبیعت بجای برپایی آتش یا بکارگیری سماور زغالی، می توان از این بخاری استفاده کرد.

بخاری هیزمی‬‎ | بخاری هیزمی چند کاره | بخاری هیزمی دست دوم‬‎

دلیل انتخاب مدل بخاری هیزمی

مدل هیزمی مناسب فضای کوچک، پرطرفدارتر از همیشه است؛ زیرا طرح‌های مدرن انرژی بسیاری بیشتری نسبت به شومینه‌های سنتی دارند. آن‌ها انرژی بیشتری تولید می کنند و در انجام این کار آلودگی هوای کمتری نیز ایجاد می کنند. اما مانند هر منبع انرژی دیگری، سوزاندن چوب دارای نکات مثبت و همچنین اشکالاتی است. قبل از اینکه جلوتر برویم، اجازه دهید نگاهی به جنبه‌های واقعی مثبت و منفی مدل بخاری هیزمی بیندازیم.

پیجما را دنبال کنید

مزایای مثبت استفاده از مدل بخاری هیزمی

مدل بخاری هیزمی می تواند ظریف باشد و فضایی شگفت انگیز ایجاد کند.

یک راه حل بسیار عالی برای گرمایش خارج از شبکه است.

سوخت این بخاری هیزمی (تراشه‎های چوب، چوب، کنده، تخته الوار، چمن و غیره) به راحتی در دسترس است.

سوخت مدل بخاری هیزمی قابل تجدید و پایدار است.

قیمت این سوخت، ارزان (گاهی اوقات رایگان) و پایدار است.

این سوخت نسبت به سایر منابع، مانند زغال ، بنزین و نفت ارزان‌تر است.

در حال حاضر بهترین مدل بخاری هیزمی کوچک در EPA دارای گواهینامه‌ای است که اثربخشی آن‌ها و نداشتن آلاینده‌های سنگین هوایی را اثبات کند.

مدل بخاری هیزمی کوچک و کارآمد، تمیزتر از سیستم‌های مبتنی بر روغن و زغال سنگ می سوزند.

معایب استفاده از مدل بخاری هیزمی

سوختن چوب، منواکسید کربن، اکسید نیتروژن و دوده را در هوا ساطع می کند. این مواد برای سلامتی ما خطرناک هستند. مدل بخاری هیزمی و چوبی مدرن باید استانداردهای خاصی در مورد کیفیت هوا داشته باشد.

شما باید حتماً زنگ هشدار مونوکسید کربن را بر روی آن نصب کنید.

از آنجا که این مدل بخاری به تأمین سوخت مداوم نیاز دارد، باید فضای ذخیره چوب را نیز در خانه خود در نظر بگیرید.

چوب در اشکال و اندازه‌های مختلف و با رطوبت مختلف، متفاوت است. این موارد همه بر نحوه سوختن آن تأثیر می گذارند. این مسئله بدان معنی است که قوام گرمایش ممکن است همیشه یکسان نباشد.

برای احتراق گاز، به لوله دودکش احتیاج خواهید داشت.

آتش چوبی باید روشن شود و نیاز به دقت بالایی در این کار دارد. به علاوه، ممکن است لازم باشد چوب را نیز خرد کنید. اگر فرد فعالی نیستید، این روش گرمایش ممکن است برای شما مناسب نباشد.

مدل بخاری هیزمی در مقابل بخاری پروپان

بخاری های پروپان یک انتخاب محبوب برای کامیون‌های باری و خانه‌های کوچک است و دلایل خوب زیادی برای این امر وجود دارد. اما، مانند هر منبع سوخت دیگری، اشکالاتی نیز وجود دارد.

بیایید ببینیم مدل بخاری هیزمی چگونه با گزینه‌های جایگزین مقایسه می شوند. برای این کار خواهیم دید که چگونه آن‌ها در 4 دسته کلیدی، متفاوت هستند. این موارد عبارتند از: هزینه، نگهداری، محیط زیست و زیبایی شناسی.

هزینه: یکی از ویژگی‌های مهم به نفع مدل بخاری هیزمی این است که هزینه چوب همیشه پایین و ثابت باقی می ماند. در حقیقت، برای بعضی از افراد حتی رایگان خواهد بود. این را با هزینه پروپان که به بازارهای بین المللی وابسته است مقایسه کنید که آن را بسیار متغیر می کند.

تعمیر و نگهداری: این زمینه جایی است که بخاری پروپان واقعاً می درخشد. به سادگی قوطی گاز را وصل کنید و تا دفعه دیگر تمام و کمال آن را خواهید داشت. ممکن است برای مدل بخاری هیزمی، چوب خود را خرد کنید، چوب را خشک کنید، آتش را روشن کنید و برای حفظ و نگه داری آتش تلاش کنید. این کار به تلاش بیشتری نیاز دارد.

محیط زیست: گاز تمیزتر از چوب می سوزاند و آلودگی دوده و هوا کمتر می شود. با این حال، اکثر اجاق گازهای مدرنِ سوزاندن چوب، دارای مجوز EPA هستند؛ این بدان معنی است که دود کم و راندمان بهتری نسبت به گذشته دارند.

زیبایی شناسی: در این زمینه نیز مدل بخاری هیزمی برنده می شود. آن‌ها می توانند حال و هوای یک اتاق یا فضای کوچک را تغییر دهند. بهترین بخاری هیزمی در طراحی کلاسیک و اغلب قطعهبرای انتخاب بخاری مناسب باید به متراژ محیط مورد نظر خود توجه کنید. اگر قصد استفاده از این مدل بخاری را در فضاهای کوچک دارید، باید سراغ طرح های کوچک تر بروید. برای فضاهای وسیع و بزرگ تر نیز طرح های بزرگ مناسب تر هستند. توصیه می کنیم این مقاله فروشگاه را حتما تا انتها بخوانید تا با نکات خرید بخاری زغالی آشنا شوید.

احتمالا همگی با این موضوع آشنا هستید که اولین و مهمترین وسیله ای که انسانها از گذشته ها و حتی تا به الان فضای زندگی خود را گرم نگه می داشتند، آتش زدن چوب و هیزم بوده است. به همین دلیل محصولی به نام تولید شد و بسیاری از مناطق هنوز هم از همین نوع بخاری ها استفاده می کنند. زیرا درحال حاضر با طراحی حرفه ای و اصولی که این محصول دارد، بهترین گزینه برای مناطقی است که فاقد امکاناتی چون گاز یا برق هستند.

این نوع بخاری که بوسیله مواد سوختنی ازجمله هیزم کار می کند، امکانی عالی برای ایجاد گرمایش مناسب در محیط های سرد و نقاطی است که امکان دسترسی به برق و گاز ندارند. علاوه بر اینها افراد زیادی وجود دارند که طرفدار محیط های نوستالژی هستند. از این محصول همچون می توانید برای ایجاد محیط های گرم، صمیمانه و نوستالژی استفاده کنید. این بخاری های زغالی در محیط های داخلی ویلا، خانه باغ و آلاچیق عالی عمل می کنند.

کسانی که قصد خرید و انتخاب بخاری هیزمی دارند ولی در تصمیم خود کمی دچار تردید هستند، باید بدانند که بخاری های هیزمی جدید دارای بدنه ای از جنس های ورق سیاه و گالوانیزه و نسوز تولید می شوند که ایمنی و عملکرد خوبی دارند. همچنین استقامت مناسبی در مقابل ضربه برای آن طراحی شده است. پس خیالتان از بابت استاندارد بودن محصول کاملا راحت باشد. اگر می خواهید در مکان هایی از قبیل کافه ها، رستوان ها، ویلا یا منازل واقع در کوهستان یا باغ، طرحی کلاسیک (سنتی) ایجاد کنید، انتخاب بخاری هیزمی بسیار ایده آل خواهد بود.

راهنمای خرید بخاری هیزمی

اگر می خواهید بهترین مدل بخاری هیزمی را انتخاب کنید، علاوه بر ، لازم است تا کاملا با موارد مهم در راهنمای خرید بخاری هیزمی آشنا شوید. به همین دلیل ما در لاوا مارکت سعی کرده ایم تا برای انتخاب بخاری هیزمی، اصلی ترین و مهم ترین موارد را در اختیار خریداران قرار دهیم. در زیر برخی از این نکات را عنوان می کنیم:

استفاده از بخاری های هیزمی همچون مزایای بسیاری دارد که همواره توجه طرفداران این محصول را به خود جلب می کند. این وسیله گرمایشی که چوب، هیزم یا برگ، سوخت آنها را تامین می کند، دارای ویژگی های قابل توجهی هستند که چند نمونه از آنها را در ادامه معرفی می کنیم:

مهمترین نکات استفاده از بخاری چوبی و هیزمی

انتخاب استاندارد مستلزم آگاهی و پیروی از راهنمای خرید بخاری هیزمی است. پس وقتی تمام نکات خرید این مدل از بخای ها را رعایت کرده و این محصول را تهیه کردید، به مرحله نصب می رسید. البته قبل از روشن کردن بخاری چوبی در محیط بسته، باید به نکاتی توجه کنید که به ۲ مورد بصورت مختصر اشاره می کنیم:

انتخاب بخاری هیزمی لاوا مارکت

برای داشتن یک وسیله گرمایشی هیزمی استاندارد، باید حتما به نکات خرید بخاری هیزمی دقت کافی داشته باشید تا علاوه بر تامین گرما و حرارت مناسب در محیط، از فضایی مفرح و ایمن لذت ببرید. با برخورداری از تیمی حرفه ای و متخصص اینجاست تا با ارائه محصولاتی به روز و با کیفیت، اوقات خوشی را در محل زندگی شما ایجاد کند. در این مقاله تلاش کردیم نکات مهمی در زمینه انتخاب یک بخاری چوبی یا ذغالی مناسب به همراه راهنمای خرید بخاری زغالی در اختیارتان قرار می دهیم.

شما عزیزان می توانید انواع بخاری چوبی در اندازه و کاربردهای متنوع را در فروشگاه ما مشاهده کرده و محصول مورنظر خود را خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده جزئیات حتما صفحه را مشاهده نمایید. درصورتی که قصد خرید عمده را دارید و یا هرگونه سوال درمورد هریک از محصولات فروشگاه دارید، با شماره های مندرج در تماس بگیرید.

منبع: تجهیزات فضای باز ویلاسازه