نحوه جلا دادن ظروف در ماشین ظرفشویی

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی باعث می شود تا روند خشک شدن ظروف بهتر انجام شود و از لک شدن آنها جلوگیری می کند. اما استفاده از این مواد خطراتی را برای بدن انسان و محیط زیست ایجاد می کند. در این مقاله به نحوه استفاده از براق کننده ظرفشویی ، بهترین جلادهنده ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی و همچنین خطرات آن می پردازیم و در نهایت به معرفی مواد جلادهنده خانگی و روش های جایگزین می پردازیم.

جلادهنده ماشین ظرفشویی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لکه های ظروف همیشه آزاردهنده بوده و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. خوشبختانه برندهای زیادی از ماشین های ظرفشویی راه حلی برای این مشکل اندیشیده اند و آن استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی است. در این قسمت به سوالاتی مانند مایع جلادهنده ظرفشویی چیست؟ و براق کننده ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟ پاسخ خواهیم داد.

مایع جلادهنده ظرفشویی چیست؟

مواد جلادهنده ماشین ظرفشویی ترکیبات شیمیایی هستند که موجب از بین بردن لکه ها در ظرفشویی شده و به درخشندگی آن ها کمک می‌کنند. نکته کلیدی در مورد جلادهنده ظرفشویی آن است که در فرآیند خشک شدن ظروف تاثیر میگذارد. چرا که بسیاری از لکه هایی که بر روی ظروف می‌افتند، ناشی از خشک شدن غیر اصولی آنهاست. حال در ادامه خواهیم دید که جلادهنده ماشین ظرفشویی چگونه بر فرآیند خشک شدن تاثیرگذار است.

براق کننده ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند؟

نحوه استفاده از جلادهنده ماشین ظرفشویی

پیش از این شما با مقدار نمک ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی آشنا شده اید. حال در این قسمت قصد داریم تا شما را با طریقه استفاده از مواد جلادهنده در ظرفشویی آشنا کنیم، چرا که پیش از استفاده هر چیزی بهتر است ابتدا با نحوه صحیح استفاده از آن را یاد بگیرید. در صورت استفاده نادرست از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی ممکن است به دستگاه و ظروف و حتی سلامتی خود آسیب وارد نمایید.

زمان مناسب و نحوه ریختن مایع جلادهنده ظرفشویی

در پاسخ به سوالات کاربران مبنی بر اینکه “چه زمانی از مایع جلادهنده ظرفشویی استفاده کنیم؟” یا “چگونه جلادهنده ظرفشویی را استفاده کنیم؟“باید گفت که:

هر وقت با علامت اختصاری rinse aid یا علامت زیر بر روی صفحه نمایش ظرفشویی خود مواجه شدید نیاز به ریختن مایع جلادهنده دارید.

چه مقدار مواد براق کننده ظرفشویی در دستگاه بریزیم؟

معمولاً مخزن جلادهنده ظرفشویی درجه بندی شده است. مقدار مواد جلا دهنده ظرفشویی بستگی به ماشین ظرفشویی شما دارد و باید آن را از دفترچه راهنما مشاهده کنید. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، باید مقدار ماده جلا دهنده ظرفشویی را به صورت آزمون و خطا بدست آورید. در پاسخ به این سوال که مقدار مناسب براق کننده ماشین ظرفشویی را چگونه بدست آوریم ، باید گفت:

نکاتی مهم در استفاده از مایع جلادهنده ظرفشویی

پس از استفاده مداوم از مایع جلادهنده ظرفشویی فینیش توسط مشتریان ما نیز آن را به شما توصیه می کنیم، در نظر داشته باشید که فروش ما به سراسر ایران بوده و همچنین جهت رفاه حال شما عزیزان آن را به قیمت عمده فروشی عرضه می‌کنیم. مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی فینیش با برندهایی مانند آاگ، بوش، دوو، سامسونگ، ال جی، زیمنس، بکو، بلومبرگ، آریستون، ایندزیت، آرچلیک، کنوود، گرنیه و … سازگار است و سازنده مایع ظرفشویی فینیش آن را توصیه می کند.

خطرات مواد جلادهنده ماشین ظرفشویی و جایگزین خانگی آن ها

گروهی محیط زیستی که مسئولیت سلامت محصولات را برعهده دارد، به بررسی انواع مایع جلادهنده ظرفشویی پرداخته و به برخی از آنها درجه F و برخی دیگر نیز درجه D داده است. درجه F نشان می دهد که نگرانی زیادی در مورد محصول مورد نظر وجود دارد و مواد تشکیل دهنده آن بیشترین پتانسیل را برای آسیب رساندن به سلامت و محیط زیست دارند. درجه D نشان می دهد که محصول احتمالاً به سلامت بدن و محیط زیست آسیب می رساند.

موادی که ممکن است در براق کننده ماشین ظرفشویی استفاده شده و باعث میشود محصولات درجه F و D دریافت کنند عبارتند از:

مواد دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از آنها به دلیل آسیب رساندن به پوست در این گروه قرار می گیرند.

    تعدادی از محصولات مورد مطالعه دارای درجه A بودند، به این معنی که دارای فرمولاسیون گیاهی هستند و مشکلی ندارند.

با توجه به موارد ذکر شده در این قسمت، همیشه باید به فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده لاک ظرفشویی توجه کنیم تا از آسیب به خود و خانواده مان جلوگیری کنیم.

جایگزین های مناسب برای مایع جلا دهنده در ظرفشویی

بسیاری از برندها در تولید جلادهنده ها از مواد شیمیایی مضر استفاده می کنند که برخی از آنها به ظروف چسبیده و وارد بدن می شوند و همچنین مابقی آن به بیرون هدایت شده و وارد محیط می شوند. اگر می خواهید از مواد جلا دهنده ظرفشویی  استفاده کنید، بهتر است تحقیق کنید که کدام برندها مواد شیمیایی سمی کمتری دارند یا از مواد خانگی استفاده کنید.

سرکه؛ بهترین جلادهنده ظرفشویی

اگر به دنبال جایگزینی برای مواد جلادهنده ظرفشویی هستید، سرکه بهترین جلادهنده ماشین ظرفشویی. با این حال سرکه نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد که عبارتند از:

مزایا:

معایب:

خروج از نسخه موبایل