آشوبی: قهرمانی به تیمی رسید که فوتبال مالکانه بازی می کرد و استحقاقش را داشت/ استقلال از پرسپولیس کم مهره‌تر نیست

آشوبی: قهرمانی به تیمی رسید که فوتبال مالکانه بازی می کرد و استحقاقش را داشت  استقلال از پرسپولیس کم مهره‌تر نیست

بازیکن سابق پرسپولیس گفت: معتقدم به لحاظ زیبایی شناختی فوتبال نگاه کنیم تیمی به قهرمانی رسید که این فاکتور را به وضوح و به وفور داشت.

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص اینکه پرسپولیس در کورس با استقلال قهرمان لیگ برتر شد، اظهار کرد: تیمی که استمرار بیشتری به لحاظ عملکرد رو به جلو داشت در پایان فصل قهرمان شد. نه اینکه استقلال فاقد عملکرد مثبتی نباشد چون هفته‌های زیادی صدرنشین بود، امتیازات زیادی را جمع کرد و رکورد بیشترین امتیاز تیم دوم لیگ را در ادوار لیگ برتر از آن خود کرد. پرسپولیس در نیم فصل دوم تیم دیگری شد و جذب بازیکنانی که مجموعه فنی این تیم را قوی‌تر کرد، در نهایت هم عقب ماندگی امتیازی را کم کرد و هم پیشی گرفت تا به قهرمانی برسد. معتقدم به لحاظ زیبایی شناختی فوتبال نگاه کنیم تیمی به قهرمانی رسید که این فاکتور را به وضوح و به وفور داشت.

مس رفستجان فوتبال پاکی به نمایش گذاشت

وی در مورد اینکه علی پروین هم از مس رفسنجان بابت عملکردی که برابر پرسپولیس داشت تعریف کرد، گفت: این طبیعت فوتبال است و به غیر از این نمی‌شود انتظار داشت. محرم نویدکیا گفته بود برای شرافت فوتبال بازی خواهد کرد، همین انتظار را در زمین پیاده کردند و همه تلاش خود را تیم مس کرد تا امتیاز بگیرد. در نهایت حملات پر دامنه پرسپولیس باعث شد تا مس شکست بخورد. مس تیم بسیار خوبی است و برابر پرسپولیس هم از شرافت فوتبال دفاع کرد. در ذات ورزش هم چنین چیزی است و نباید انتظاری غیر از این از نویدکیا و تیمش داشت. دچار تعجب نشویم، چون واقعیت فوتبال است و مس رفسنجان شانسی برای کسب سهمیه و رتبه آنچنان بالاتری نداشت، اما فوتبال و پاکی ورزش حکم می‌کند که با همه وجودت برابر رقیبت قرار بگیری، فارغ از اینکه چه اتفاقی برای خودت در انتها خواهد افتاد. مس رفسنجان این شاخصه ورزشی را به زیبایی به نمایش گذاشت و بازنده‌ای سربلند بود.

باید کلاه به احترام باشگاه پیکان برداشت

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد اینکه سقوط پیکان در حالی رخ داد که تا چند هفته پایانی این تیم گزینه سقوط نبود، تصریح کرد: افسوس بزرگی است که پیکان با ریشه‌های بزرگی که در ورزش ایران دارد و جزء تیم‌های سازنده ماست، این چنین دچار مشکل می‌شود و به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند. دو نکته وجود دارد که یکی را به خاطر احترام به همکارم نمی‌گویم. دوم اینکه باشگاه باید فلسفه خود را مشخص کند. اگر فلسفه پیکان سازندگی است باید عواقب آن را بپذیرد. این فصل بازیکنان جوان زیادی در ترکیب پیکان بازی کردند. این موضوع باعث می‌شود تا عواقبی در هفته‌های حساس و بحرانی داشته باشد. اما باید به این شجاعت و شهامت تبریک گفت که این اتفاق رقم خورد. مشروط بر اینکه فلسفه جوانگرایی بوده باشد. در روز‌های آینده این گلایه‌ها به وجود نیاید که چرا سقوط کردیم. اگر هدف جوانگرایی بوده باید کلاه به احترام باشگاه پیکان برداشت.

خریدهای نیم فصل پرسپولیس دقیقاً نیاز‌های این تیم بود

آشوبی در مورد اینکه بار‌ها این جمله عنوان شده که پرسپولیس از استقلال یرمهره‌تر بوده و نیمکت این تیم قوی‌تر از رقیب سنتی است، تأکید کرد: اگر شاکله اصلی تیم استقلال را نگاه کنید دو تا سه سال است که در کنار یکدیگر بازی کرده‌اند. یکی از فاکتور‌های قدرت و کیفیتی که تیم استقلال از خود نشان داد همین موضوع بود. تغییراتی که اتوبوسی انجام نشد و اگر دلیلش محدودیت یا هر چیز دیگری بوده است، در نهایت به سود این تیم تمام شد. استقلال تیم پر مهره و با کیفیتی بود. این موضوع را قبول ندارم از پرسپولیس کمتر مهره داشته، اما خرید‌هایی که پرسپولیس در نیم فصل دوم داشت، دقیقاً نیاز‌هایی این تیم در بخش بازیکن بود. خیلی سخت است در نیم فصل بتوانید نیاز‌های خود را برطرف کنید. استقلال در رقابتی سخت و نفسگیر قهرمانی را به پرسپولیس داد و البته تیمی قهرمان شد که فوتبال مالکانه را به بهترین شکل با میل و اشتیاقی بالا به نمایش گذاشت.