اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب از سد کارون ۳ به ایذه

سرخط نیوز/خوزستان فرماندار ایذه از آغاز عملیات حفاری تونل انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ به ایذه به عنوان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهور به استان خوزستان خبر داد.

حسن نبوتی در گفت و گو با سرخط نیوز، با اشاره به آغاز عملیات حفاری تونل انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ به ایذه از اول اردیبهشت ماه اظهار کرد: در سفر اول و دوم رئیس جمهور به خوزستان، بر اجرای پروژه انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ تاکید شد که اواخر سال ۱۴۰۲ این پروژه با حضور وزیر نیرو کلنگ‌زنی شد و سپس قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) قراردادی با وزارت نیرو و سازمان آب و برق منعقد کرد و تجهیز کارگاه انجام و پروژه وارد فاز اجرایی شد.

وزیر نیرو : برای انتقال آب از سد کارون ۳ به ایذه در حداقل زمان تلاش می‌کنیم

وزیر نیرو گفت: یک طرح اضطراری برای تامین آب ایذه در نظر گرفتیم که مقداری حجم آب را افزایش می‌دهد اما خواسته مردم انتقال آب از سد کارون سه است و تلاش می‌کنیم در حداقل زمان این پروژه که شامل ۱۵ کیلومتر تونل است، اجرا شود.

وی افزود: فاز نخست این پروژه برای حفر تونل اول اردیبهشت ماه آغاز شد که در قالب این طرح علاوه بر تامین آب کشاورزی و آب شرب شهرستان ایذه و باغملک، آب شرب شهرستان‌های هفتکل، رامهرمز و رامشیر تامین خواهد شد.

نبوتی با اشاره به تامین اعتبار اجرای این پروژه از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به خوزستان بیان کرد: افق این طرح سه ساله است که اگر در تامین اعتبار وقفه ایجاد نشود در این سال‌ها اجرایی می‌شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.