استان ها

ارائه آموزش‌های امدادی و ایمنی به ۱۱۵ هزار مسافر نوروزی

ارائه آموزش‌های امدادی و ایمنی به ۱۱۵ هزار مسافر نوروزی

سخنگوی ستاد خدمات یکپارچه هلال‌احمر در نوروزی ۱۴۰۳ از ارائه آموزش‌های امدادی و ایمنی به بیش‌از ۱۱۵ هزار مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی این جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی درویش پور، با اشاره به ماموریت‌های هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز گفت: از تاریخ ۲۴ اسفند لغایت ۷ فروردین، ۲۲۶۴ عملیات و خدمت از سوی هلال احمر به شهروندان ارائه شده که در این ماموریت‌ها مجموعا به ۱۷ هزار و ۳۴۸ نفر امدادرسانی شد.
وی افزود: قسمت مهمی از ماموریت‌های هلال احمر در این ایام در حوزه جاده‌ای بود که بر همین اساس ۱۷۸ نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده‌ای رهاسازی و ۲۱۸۹ نفر در محل درمان شدند.
درویش پور ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال احمر با بهره گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده‌های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می‌پردازند و در قالب طرح‌های مختلف خدمات بشردوستانه به شهروندان ارائه می‌دهند. در همین رابطه ۲۵۰ هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، ۹۴ هزار نفر از پویش سبز، بیش‌از ۱۱۵ هزار نفر از آموزش‌های امدادی و ایمنی و ۸۱ هزار نفر از خدمات اکیپ‌های سحاب بهره‌مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال احمر در این مدت به بیش‌از یک میلیون و ۸۹۷ هزار نفر خدمات رسانی کرده است.
وی افزود: همچنین سازمان جوانان با برپایی خیمه‌های نماز و غرفه‌های فرهنگی میزبان ۱۵۷ هزار نفر از مسافرین بودند و بیش از ۵۰ هزار بسته افطاری توزیع کردند.
سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس از ابتدای طرح نوروزی ۴۹ هزار و ۶۴ بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.
این مقام مسئول در هلال احمر تصریح کرد: در مجموع بیش از ۶۴۶ هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این مدت بهره‌مند شده که بهره مندی ۶ هزار و ۴۵۰ نفر از طرح نیابت و ۱۰۰ هزار نفر از طرح پایش سلامت بواسطه فعالیت ۱۲۱۳ نفر/روز پزشک داوطلب، تنها گوشه‌ای از این خدمات است.