ورزشی

اعلام برنامه‌های قرآنی وزارت آموزش‌وپرورش؛ از اجرای طرح اتقان تا فرصت زندگی با آیه‌ها

اعلام برنامه‌های قرآنی وزارت آموزش‌وپرورش؛ از اجرای طرح اتقان تا فرصت زندگی با آیه‌ها

‌معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در محل مصلی حضرت امام خمینی (ره) بازدید کرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در غرفه‌های «زندگی با آیه‌ها»، «داستان‌ها و نمایش‌های قرآنی»، «مراکز دارالقرآن الکریم»، «قرآن بخوانیم»، «حیاط پویای تربیتی»، حضور یافت و از نزدیک با بازدیدکنندگان و دانش آموزان به گفتگو پرداخت.

حجت‌الاسلام پورثانی در ادامه از دیگر غرفه‌های حاضر در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و از نزدیک در جریان تازه‌ترین فعالیت‌های قرآنی نهاد‌ها و موسسات مختلف قرار گرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه این بازدید در گفتگو با پانا به مهمترین فعالیت‌های قرآنی این وزارت‌خانه اشاره کرد و گفت: در کنار فعالیت‌های آموزشی که در کلاس‌های درس انجام می‌شود، طرح اتقان با هدف تقویت معلمان ابتدایی و تقویت روخوانی قرآن توسط دانش‌آموزان در حال برگزاری است و امسال حتما تقویت خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح زندگی آیه با آیه با قرآن یا طرح مسطورا به عنوان یک طرح حفظ موضوعی قرآن در دستور‌کار قرار خواهد گرفت و طی سه سال ۲۰۰ آیه را در آموزش و پرورش به صورت هفتگی برای دانش‌آموزان قرار خواهیم داد و آن را حفظ خواهند گرفت.

حجت‌الاسلام پورثانی اضافه کرد: مسابقات قرآن کریم با هدف به فعلیت‌رساندن استعداد‌های بالقوه دانش‌آموزان با مشارکت بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز شروع شده است و این مسابقات ادامه خواهد یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جشن‌های تکلیف برای دانش‌آموزان در حال برگزاری است، گفت: طرح‌های مختلف دیگری نیز در حوزه قرآن و نماز در حال انجام است و امیدواریم سال ۱۴۰۳ سالی قرآنی‌تر برای آموزش و پرورش و دانش‌آموزان عزیز باشد.

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.