اجتماعی

اعلام «شهریه» مدارس غیردولتی طی چند روز آینده

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه
تعیین کف و سقف «شهریه‌» منوط به بارگذاری مدارک جهت کیفیت سنجی مدارس غیردولتی است گفت: تعیین شهریه‌ها، منوط به حدنصاب رسیدن تعداد مدارس جهت بارگذاری مدارک است؛ اما اگر تعداد ثبت‌نام‌ها به حد نصاب نرسد، فرصتی ۱۰ روزه برای تعیین و اعلام شهریه لازم است؛ این در حالیست که شهریه‌ها طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

احمد محمودزاده در گفت‌وگو با سرخط نیوز، با بیان اینکه هنوز تعدادی از مدارس امکان ثبت‌نام در سامانه را نداشته و مدارک خود را بارگذاری نکرده‌اند گفت: تعیین شهریه مدارس، منوط به حدنصاب رسیدن تعداد مدارس جهت بارگذاری مدارک در سامانه مشارکتهای آموزش‌وپرورش است. در این راستا، حدود ۱۵ هزار مدرسه برای تعیین شهریه باید مدارک خود را بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه کار بارگذاری مدارک مدارس در حال انجام است افزود: در صورت به حد نصاب رسیدن ۸۰ درصدی مدارس در بارگذاری مدارک، سقف و کف شهریه‌ها براساس کیفیت مدارس ابلاغ و اعلام می شود اما اگر تعداد ثبت‌نام‌ها به حد نصاب نرسد، فرصتی ۱۰ روزه برای اعلام تعیین شهریه لازم است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه فعلا میزان دقیق شهریه مدارس اعلام نشده است ادامه داد: برخی مدارس شهریه پایین و برخی شهریه بالا دارند که باید مدیریت درست بر میزان مبالغ انجام شود.

وی با بیان اینکه مدارسی که خارج از چارچوب تعیین هزینه کنند، توسط تیم بازرسی شناسایی می شوند اظهار کرد: بازرسان به بحث اضافه شهریه دریافتی هر شهر و استان ورود می‌کنند؛ در حال حاضر به جز یکی ـ دو منطقه تهران، در همه استانها متناسب با قانون، شهریه‌ دریافت شده است.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.