افزایش 100 برابری سرعت CPU با یک فناوری جدید

استارت آپ فلو (Flow Computing) به تازگی فناوری اختصاصی ایجاد کرده است که از آن به عنوان واحد پردازنده موازی (PPU) یاد می کند و می تواند عملکرد هر واحد پردازنده مرکزی (CPU) را تا 100 برابر افزایش دهد.

به گزارش سرخط نیوز، شرکت سازنده این فناوری می گوید دیگر نیازی نیست یکی از بهترین CPU ها را داشته باشید و همه دستگاه هایی که به CPU های با کارایی بالا نیاز دارند، از مزایای زیادی در استفاده از واحد پردازش موازی این شرکت برخوردار خواهند شد. موارد بسیار شگفت انگیز دیگری در مورد آن وجود دارد، اما چقدر احتمال دارد که این فناوری به بازار راه یابد؟ باید نگاهی دقیق تر انداخت.

به نقل از دیجیتال ترنز، استارت آپ فلو (Flow Computing) در ماه ژانویه سال جاری به وجود آمده است. این یک استارتاپ جدید است که بر اساس مرکز تحقیقات فنی VTT فنلاند ساخته شده است. این شرکت که به نظر می رسد در حال حاضر فقط سه نفر از بنیانگذاران خود را استخدام کرده است، حدود 4.3 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است.

اگرچه تعداد کارمندان و سن شرکت هر دو در سطح پایین تری قرار دارند، فناوری آن بسیار چشمگیر به نظر می رسد.

این شرکت بیان می کند که تغییر بار کاری به PPU، عصر «ابر CPU» جدید را ممکن می کند. این تراشه ها کاملا با نرم افزارها و برنامه های موجود سازگار خواهند بود و علاوه بر این، توسعه دهندگان نیازی به انجام کاری برای کارکرد این پردازنده های جدید مجهز به PPU ندارند. آنها فقط کار خود را می کنند، البته 100 برابر سریعتر.

فلو (Flow Computing) همچنین معتقد است که PPU های آن می توانند این نوع عملکرد را حتی برای دستگاه های کوچکتر مانند تلفن های هوشمند و ساعت ها افزایش دهند.

این استارت آپ جوان امیدوار است به جای اینکه به تنهایی با این پروژه کار کند، با شرکت هایی مانند اینتل، AMD، Arm، کوالکام و انویدیا و همچنین استارت آپ های کوچک تر CPU همکاری کند. این استارتاپ یک بازار جهانی را هدف قرار داده و قصد دارد مجوز فناوری خود را در سراسر جهان صادر کند.

انتهای پیام