بازچرخانی آب در اولویت واحدهای صنعتی باشد

مدیر کل محیط زیست استان تهران تاکید کرد: بازچرخانی آب بسیار ضروری است و باید در اولویت برنامه‌های واحدهای صنعتی باشد.

به گزارش سرخط نیوز علیرضا مزینانی امروز در حاشیه مراسم افتتاح سیستم تصفیه پساب شرکت مواد غذایی شکلی که با حضور مدیر عامل و جمعی از کارکنان این شرکت برگزار شد، افزود: آلودگی‌های محیط زیستی در تمام سطوح زندگی مردم تاثیر گذار و وظیفه همه است که برای کاهش آن تلاش کنند و به مسئولیت های اجتماعی خود در این خصوص عمل کنند.

مدیر کل محیط زیست استان تهران افزود: رعایت ملاحظات محیط زیستی در واحدهای صنعتی ضروری و مدیریت پسماند و تصفیه فاضلاب برای ما مهم و دغدغه محیط زیست در این حوزه است و نظارت مستمر بر نحوه مدیریت صحیح پساب واحدهای صنعتی مستقر در استان در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر بازچرخانی آب در مجموعه‌های صنعتی اظهارکرد: در واحدهای لبنی مهم‌ترین و موثرترین اقدامی که باید انجام شود، وجود تصفیه خانه فاضلاب است و با توجه به شرایط اقلیمی و موضوع کم آبی و خشکسالی در کشور و به‌ویژه استان تهران، موضوع بازچرخانی و استفاده مجدد از آب بسیار ضروری اسن و باید در اولویت برنامه‌های واحدهای صنعتی باشد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مزینانی ضمن قدردانی از این مجموعه و واحد های صنعتی که در مسیر حفاظت محیط زیست هستند و ملاحظات زیست‌محیطی را اولویت برنامه های خود قرار می دهند، گفت: به مجموعه‌هایی که در مسیر محیط زیست قرار ندارد، برای حرکت به سمت و سوی محیط زیست کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام