برای ساخت هتل‌های جنگلی گودبرداری انجام نمی‌شود/ ساخت کلبه با سازه‌های سبک جهت احیاء بافت جنگل

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران پیرامون ساخت هتل‌ جنگلی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سرخط نیوز، نوید خاصه‌باف پیرامون طرح ساخت هتل‌ جنگلی در تهران اظهار کرد: در ساخت هتل کوهستان هیچ گودبرداری صورت نخواهد گرفت و با سازه‌های سبک کلبه‌هایی ساخته خواهد شد تا بافت جنگل احیاء شود. 

وی با اشاره به اینکه به مسائل باید همه جانبه نگاه کرد و نگاه تک بعدی به مسائل درست نیست، گفت: طرح که آماده شد به استحضار وزیر جهاد کشاورزی خواهد رسید. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران در مورد ساخت هتل جنگلی گفت: حفظ محیط زیست اولویت اول ماست. ‌کلبه‌های جنگلی‌ ساخته خواهد شد که امکانات اقامتی پنج ستاره را خواهد داشت. البته این طرح در حال مطالعه است و مشاور باید بررسی کامل را انجام دهد که چگونه طرح پیاده شود که هیچ آسیبی به جنگل و بوستان‌های جنگلی وارد نشود. 

خاصه باف با اشاره به اینکه با حضور سرمایه گذار و ورود مردم، هم کمبود سرانه اقامتی جبران می‌شود و هم به واسطه گردش اقتصادی، سرمایه گذار هزینه نگهداشت جنگل را هم متقبل خواهد شد، ادامه داد: به طور مثال در بوستان چیتگر، فضاهایی که در قالب باشگاه‌های اسب سواری فعالیت می‌کنند، به دلیل وجود سرمایه‌گذار، درختان  آن وضعیت بهتری نسبت به بقیه بوستان دارند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران تأکید کرد: هر زمان که طرح آماده شد در اختیار رسانه‌ها و شهروندان قرار خواهد گرفت تا نقطه نظرات خود را عنوان کنند. هر بوستان در ماه چند ده میلیارد تومان هزینه نگهداشت دارد و به دلیل نبود بودجه مناسب ممکن است آسیب ببینند. ما به موضوع بقا، احیاء و توسعه می‌اندیشیم و پایبندیم. بوستان‌های جنگلی با این روش سرمایه‌گذاری حفظ خواهد شد.

وی تصریح کرد: فردی که برای سرمایه‌گذاری بر روی زیستگاه بومی اعلام آمادگی کرده و در حال مطالعه است، داخلی است و نمونه‌آن را در چند جای کشور که با موافقت محیط زیست در حال طراحی دارد. قرار است برای جانمایی هایی که ما به آنها اعلام می‌کنیم، طرح بیاورند و سپس بر روی طرح با نهادهای مختلف صحبت خواهیم کرد. 

بر اساس گزارش سایت شهر، خاصه‌باف در پایان افزود: شرکتی که اعلام سرمایه گذاری کرده، تمام موارد مشابه از قاره‌ آمریکا تا شرق آسیا را مطالعه کرده و با خاک، اقلیم و بافت ایران و بافت تهران همگام سازی کرده است. 

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل