عمومی

به ازای هر کرسی نماینده اصفهان در مجلس ۳۷ داوطلب وجود دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند ماه سه هزار و ۱۶۱ شعبه اخذ رأی در استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۸۶ شعبه شهری و ۶۷۵ شعبه روستایی است.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان تعداد شعب اخذ رأی در شهر اصفهان را ۹۷۲ شعبه اعلام کرد و ادامه داد: در مجموع باید توجه داشت که ۲ هزار و ۷۶۸ شعبه ثابت و ۳۹۳ شعبه سیار اخذ رأی در استان اصفهان راه اندازی خواهد شد.

وی تعداد رأی اولی‌های استان اصفهان برای مشارکت در انتخابات ۱۱ اسفند ماه را ۱۷۲ هزار نفر اعلام کرد و افزود: برای برگزاری انتخابات نیز ۶۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و بازرسی در این انتخابات فعالیت خواهند داشت.

سلیمانی با بیان اینکه در استان اصفهان ۷۳۹ نامزد انتخاباتی برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقایت می‌کنند، اضافه کرد: از این تعداد ۶۶۳ نفر آقا و ۷۶ نفر خانم هستند.

وی با بیان اینکه به ازای هر کرسی ۳۷ نفر در استان اصفهان با یکدیگر رقابت می‌کنند، گفت: ۱۶ حوزه انتخابیه برای استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس قانون امسال درج مُهر در شناسنامه حذف شده است، افزود: افراد واجد شرایط می‌توانند با همراه داشتن پنج مدرک احراز هویت از جمله گذرنامه، کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت در انتخابات ۱۱ اسفند رأی بدهند.