اقتصادیبرترین های کسب و کار

تحلیل تکنیکال در فارکس ابزارها و روش‌های کارآمد

تحلیل تکنیکال فارکس چیست و چگونه باید آن را یاد بگیریم؟ در بازار فارکس (forex) همانطور که پیدا کردن بروکر‌های معتبر مثل exness، آمار کتس، لایت فارکس و غیره بسیار مهم است، چگونگی تحلیل تکنیکال نقش بسزایی در موفقیت تریدر دارد. تحلیل تکنیکال یا تجزیه‌و‌تحلیلِ فنی، مهارتی است که با آن می‌توانیم بازار فارکس و دیگر بازارهای مالی را بهتر بفهمیم و از آن سود ببریم. تحلیل تکنیکال از داده‌های قبلیِ قیمت به‌عنوان منبع اصلی استفاده می‌کند و با روش‌های مختلف، الگوها، روندها و غیره؛ فرصت‌های تجاری را شناسایی می‌کند.

آموزش تحلیل تکنیکال فارکس

برای یادگیری تحلیل تکنیکال آموزش رایگان فارکس، از ابزارها و شاخص‌های خاصی که در تحلیل تکنیکال معروف هستند، استفاده می‌شود. برخی از این ابزارها عبارتند از: خطوط حمایت و مقاومت، نمودارهای شمعی، نقاط پیوت، میانگین‌های متحرک، نوسانات قیمت و غیره. در این مقاله، به شما نشان می‌دهیم که چگونه با استفاده از این ابزارها، می‌توانید مهارت تحلیل تکنیکال خود را بهبود بخشید و تصمیمات تجاری بهتری بگیرید. پس با آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال فارکس، همراه ما باشید.

مرحله ۱. درک اصول اولیه

در مرحله اول از آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال فارکس باید بگوییم که قبل از شروع به تحلیل تکنیکال، درک اصول اساسی آن بسیار مهم است و‌ باید با آن‌ها آشنا شوید. بازار فارکس تحت‌تاثیر عرضه و تقاضا است و قیمت‌ها بر اساس رفتار خریداران و فروشندگان دائماً تغییر می‌کنند. تحلیل تکنیکال بر این اصل استوار است که الگوها و روندهای قیمت که در گذشته رخ داده‌اند، احتمالا در آینده هم تکرار شوند و به معامله‌گران کمک می‌کنند که حرکت‌های آیندۀ قیمت را پیش‌بینی کنند.

در این مرحله، تریدر باید آموزش ببینید که چگونه با استفاده از داده‌های قبلی قیمت، الگوها و روندهای مختلف را شناسایی کند و از آن‌ها برای ‌تصمیم‌گیری منطقی در بازار فارکس بهره ببرد.

مرحله ۲. آموزش الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال فارکس

 آموزش تحلیل در فارکس، به چگونگی شناسایی و تفسیر این الگوها پرداخته می‌شود و اینکه چگونه با استفاده از آن‌ها، مهارت تحلیل تکنیکال خود را افزایش دهید و فرصت‌های تجاری مناسب پیدا کنید.

مرحله ۳. استفاده از سطوح پشتیبانی و مقاومت در فارکس

مرحله ۴. استفاده از تحلیل روند ذقشغ تحلیل تکنیکال فارکس

یکی از ابزار‌های اساسی که در آموزش تحلیل بازار فارکس باید با آن آشنا شوید، روند است. روندها نشان‌دهندۀ جهت حرکت قیمت‌ها در بازارهای مالی و بورس هستند. معامله‌گران با بررسی الگوهای قبلیِ قیمت، سعی می‌کنند روندهای بازار را شناسایی کرده و معاملات خود را با آن‌ها تطبیق دهند. بسته به شکل حرکت قیمت‌ها، سه نوع روند وجود دارد: روند صعودی، روند نزولی و روند افقی. (که به‌عنوان محدوده بازه نیز شناخته می‌شود.)

مرحله ۵. استفاده از اندیکاتورها (شاخص‌ها)

مرحله ۶. چیدن و انتخاب یک استراتژی معاملاتی فارکس

وقتی که با انواع نرم افزار خرید و فروش فارکس آشنا شدید، حالا می‌توانید چند نمونه استراتژی معاملاتی در فارکس (مثلا معامله بر اساس پرایس اکشن) بسازید. یک استراتژی معاملاتی، قواعد و شرایط ورود و خروج از معاملات را بر اساس تحلیل شما تعیین می‌کند. استراتژی شما باید شامل نکاتی مثل مدیریت ریسک، دستورات توقف ضرر و اندازه حجم معاملات باشد. به‌عنوان مثال دستور توقف ضرر به شما اجازه می‌دهد که حداکثر مقدار زیان قابل قبول خود را در هر معامله تعیین کنید. اندازه حجم معاملات نشان می‌دهد که در هر معامله چقدر سهام یا واحد ارز خرید یا فروش می‌کنید. این عامل به شما کمک می‌کند که سطح خطر و بازده خود را در هر معامله کنترل کنید.

اما قبل از اینکه سهام و پول واقعی خود را به خطر بیندازید، باید روش معاملۀ خود را بر روی داده‌های گذشته آزمایش کنید تا ببینید چقدر موثر است. به این فرآیند  بک‌تستینگ گفته می‌شود. بک‌تستینگ به شما اجازه می‌دهد که عملکرد استراتژی خود را در شرایط مختلفِ بازار بسنجید و نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی کنید. بک‌تستینگ می‌تواند به شما اعتماد‌به‌نفس بیشتری بدهد و به شما کمک کند که روش معاملۀ خود را بهبود بخشید.

مرحله ۷. یادگیری و بهبود مستمر

به آخرین مرحلۀ آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال فارکس رسیدیم. متوجه شدیم که تحلیل تکنیکال یک هنر است که نیاز به یادگیری و تکامل دائمی دارد. بازارها هر لحظه در حال تغییر هستند و الگوها و روندهای جدیدی در طول زمان ایجاد می‌شوند. برای موفقیت در این بازار، باید با نوآوری‌های جدید در تحلیل تکنیکال آشنا شد و ابزارها و روش‌های جدید را آزمایش کرد. از آموزش‌های پیشرفته فارکس و نرم‌الزارهای مربوط به آن مثل متاتریدر غافل نمانید و دائما در حال به‌روز کردن اطلاعات خود باشید. با عضویت در انجمن‌ها و گروه‌های آنلاین، از تجربه و دانش معامله‌گران حرفه‌ای بهره ببرید و نکات و فرصت‌های ارزشمندی را برای بهبود مهارت‌های خود کسب کنید.

آموزش تحلیل فنی در فارکس

در توضیحات بالا از آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال فارکس گفتیم که تسلط بر تحلیل تکنیکال در معاملات فارکس یک فرایند تدریجی است. آموزش تحلیل در فارکس به صورت اصولی و پشتکار و تمرین لازمۀ موفقیتِ تریدرها است. قطعا آموزش تحلیل تکنیکال باید به صورت عملی و تصویری آموزش داده شود تا بتوان،‌ یک تریدر موفق شد. در این راستا سایت‌های آموزشی معتبر دنیا مثل: یودمی، اینوستوپدیا، تریدینگ ویو، دیلی فارکس، مکتب خونه، ارزشمندترین آموزش تحلیل تکنیکال فارکس رایگان و غیر‌رایگان را در اختیارتان قرار داده‌اند. به‌عنوان نکته پایانی باید بدانید که تحلیل تکنیکال فقط بخشی از معاملات فارکس است و باید آن را با تحلیل بنیادی و مدیریت ریسک ترکیب کنید تا بازار فارکس در بلند‌مدت برایتان سود‌آور باشد.

آموزش فارکس

اگر به فکر یادگیری اصولی تحلیل تکنیکال و اصول پایه فارکس هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از دوره‌های آموزشی فارکس در پلتفرم آموزشی مکتب خونه است. برای این هدف در مکتب خونه انواع دوره آموزش تحلیل تکنیکال فارکس از صفرتا صد به صورت عملی موجود است و جنبه‌های مختلفی از فارکس را پوشش می‌دهند. از آموزش مقدماتی فارکس گرفته تا آموزش تحلیل تکنیکال و جوانب حرفه‌ای آن، در مکتب خونه دوره موجود است که هم اکنون از طریق صفحه آموزش فارکس می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.