تهدید سگ‌های ولگرد نیازمند چاره‌اندیشی اصولی است

سرخط نیوز/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ازدیاد جمعیت سگ‌های بلاصاحب از نهادهای متولی خواست آمار جامعی در این زمینه داشته باشند تا تصمیم اساسی در مورد سامان‌دهی این گروه حیوانی پرخطر اتخاذ شود.

جبارعلی ذاکری در کارگروه مدیریت، کنترل و سامان‌دهی سگ‌های بلاصاحب استان، گفت: پرسه سگ‌های ولگرد در سطح شهر یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت مردم و نوعی معضل اجتماعی است که منجر به تنش اجتماعی شده و لازم است چاره‌اندیشی اصولی در این‌ خصوص انجام گیرد.

وی نقش فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این زمینه را بسیار مهم تلقی و خاطرنشان کرد: صداوسیما، فضای مجازی و رسانه‌ها باید نسبت به تهدید سگ‌های بلاصاحب فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی داشته باشند.

ذاکری افزود: مردم ما به علت مسائل عاطفی به سگ‌ها غذارسانی می‌کنند که این کار اغلب در پارک‌ها و نقاط حاشیه شهرها انجام می‌شود و تهدیدهای بی‌شماری را به همراه دارد.

وی گفت: سازمان مردم‌نهاد دارای مجوز جهت حمایت از این سگ‌های بلاصاحب در استان نداریم؛ بنابراین مردم فهیم استان، فریب سازمان‌های مردم‌نهاد فاقد مجوز که از عواطف مردم جهت مشارکت مادی برای درمان یا نگهداری سوءاستفاده می‌کنند نخورند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نارضایتی مردم استان مبنی بر افزایش بیش از حد سگ‌های بلاصاحب بر لزوم ارائه راهکارهای مناسب جهت ساماندهی این حیوانات تأکید کرد.

ذاکری اضافه کرد: با افرادی که برای نهادهای متولی در راستای سامان‌دهی سگ‌های بلاصاحب مشکل ایجاد می‌کنند، برخورد قانونی انجام گیرد.

وی با اشاره به سگ‌گزیدگی در شهرستان‌ها خواستار فعالیت و تشکیل مستمر این کارگروه و تفکیک آمار سگ‌های بلاصاحب در شهرها جهت تصمیم‌گیری و مدیریت این گروه حیوانی شد.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، حبیبه هراتی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز نیز در این جلسه گزارشی از روند اجرای طرح و اقدامات صورت گرفته در خصوص جمع آوری و کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب ارائه داد.

انتهای پیام