حوادث

جریمه ۱۱ هزار خودرو به دلیل ایجاد آلودگی صوتی در تهران

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از جریمه ۱۱ هزار دستگاه خودروی سواری به دلیل ایجاد آلودگی صوتی در معابر تهران خبرداد.

به گزارش سرخط نیوز، سرهنگ فیروز کشیر با اشاره جریمه خودروها به دلیل ایجاد آلودگی صوتی گفت:‌ ایجاد آلودگی صوتی نیز جزو نقص فنی محسوب می‌شود. به عبارت دیگر هر نوع نقص و نقصان که در سیستم و ظاهر وسیله نقلیه که باعث افزایش گازهای آلاینده و افزایش سر و صدا در خودرو بشود جزو نقص فنی محسوب می‌شود.

وی در تعریف آلودگی صوتی برای خودروها، گفت: آلودگی صوتی عبارت است از هر نوع پخش، انتشار و هرگونه ارتعاش از خودرو که بیش از حد مجاز باشد. 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد:‌ برابر تبصره ۱ ماده ۲۹ قانون هوای پاک مصوب ۱۳۹۶ ، پلیس صراحتا مکلف شده که اگر خودرویی سر و صدای بیش از حد داشته باشد برای بار اول به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و برای بار دوم ۲۰۰ هزار تومان و برای مرحله سوم و به بعد ۳۰۰ هزار تومان جریمه شودو این موضوع در سیستم پلیس ثبت می‌شود.

کشیر با بیان اینکه پلیس راهور ملزم به اجرای قانون است، گفت: در همین راستا نیز ماموران پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، ۱۱ دستگاه خودروی سواری را که برای بار اول اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کرده بودند، جریمه کرد. همچنین حدود ۱۰۰۰ دستگاه خودرو نیز برای بار دوم جریمه شده و ۴۰۰ مورد نیز برای سومین بار جریمه شدند. 

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.