استان ها

جزئیاتی از مناظره ۶ نامزد انتخاباتی در منطقه ترشیز بزرگ/ برنامه‌ها اعلام شد

در گفت‌‌وگو با آنا تشریح شد؛

جزئیاتی از مناظره ۶ نامزد انتخاباتی در منطقه ترشیز بزرگ  برنامه‌ها اعلام شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر، جزئیاتی از مناظره ۶ نامزد انتخاباتی در منطقه ترشیز بزرگ را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، در سومین روز از آغاز تبلیغات کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر میزبان ۶ نامزد منطقه بود که در قالب مناظره به این دانشگاه آمده بودند.

این مناظره با عنوان برنامه «راه روشن» و در راستای آگاهی‌‌‌‌بخشی، تشویق به مشارکت حداکثری، زمینه‌سازی برای شورآفرینی و کمک به انتخاب اصلح در جامعه دانشگاهی و مردم منطقه ترشیز بزرگ و با حضور نمایندگان شورای نگهبان، معاون سیاسی فرماندار و مسئولان بسیج اساتید کاشمر و نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی این منطقه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان این مطلب به خبرنگار آنا گفت: این دانشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری، آگاهی‌بخشی و تشویق به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پس از دریافت مجوز‌های لازم برای برگزاری نخستین مناظره انتخاباتی منطقه با عنوان برنامه «راه روشن» و دعوت از نامزد‌های انتخابات منطقه ترشیز بزرگ ۶ نامزد برای مناظره اعلام آمادگی کردند.

سید محمدجواد موسوی بیان کرد: مجری برنامه نیز با اتفاق‌نظر کارگروه قرارگاه جهاد تبیین جامعه دانشگاهی شهرستان کاشمر، سیدعباس عابدی از استادان وابسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر در رشته جامعه‌شناسی و روانشناسی اجتماعی انتخاب شد.

وی مطرح کرد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی ترشیز حاضر در مناظره براساس برنامه زمانبندی شده دربدو ورود به دانشگاه ابتدا کنار مزار شهدای خوشنام این واحد دانشگاهی با شهدا و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کرده و پس از گفت‌و‌گوی کوتاه با خبرنگاران با امضای میثاق‌نامه و قرعه‌کشی در جایگاه خود در محل مناظرات سالن اجتماعات واحد کاشمر قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر ضمن قدردانی از رئیس و عوامل اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی تهران متذکر شد: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در منطقه و هماهنگی با واحد الکترونیکی برای نخستین‌‌‌بار در منطقه برنامه مناظره «راه روشن» به‌صورت زنده در بستر وادانا در اختیار مردم منطقه و جامعه دانشگاهی قرار گرفت که مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

موسوی گفت: در مرحله نخست برنامه «راه روشن» که با حضور نمایندگان شورای نگهبان، معاون سیاسی فرماندار و مسئولان بسیج اساتید کاشمر برگزار شد نامزدهای شرکت‌کننده براساس قرعه‌کشی‌های انجام شده پس از معرفی خود، در چند نوبت و به‌صورت زمان‌بندی شده به سوالات تخصصی و عمومی مجری در زمینه‌های مختلف منطقه ای، کشوری، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی و … پاسخ دادند.

وی یادآور شد: در مرحله دوم نیز پس از اقامه نماز و استراحت کوتاه هر نامزد براساس برنامه و دستورالعمل مناظره از نامزد انتخابی خود در قالب یک سوال برنامه‌های خود را در آن زمینه توضیح داد.