بین الملل

جزئیات بازسازی مجموعه تئاتر محراب در سال ۱۴۰۳/ ۲ پروژه پلاتوسازی در شهریار و پرند به نتیجه رسید

علی فروزانفر در گفت‌وگو با آنا:

جزئیات بازسازی مجموعه تئاتر محراب در سال ۱۴۰۳  ۲ پروژه پلاتوسازی در شهریار و پرند به نتیجه رسید

مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از وضعیت مجموعه تئاتر محراب و نیاز آن به بازسازی با جزئیاتش گفت.

علی فروزانفر مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: سال گذشته ظرف مالی که برای جشنواره هنر‌های نمایشی استان تهران در نظر گرفته شده بود، ۴۰۰ میلیون بود، اما اتفاقی که افتاد این بود که این مبلغ به ۸۶۰ میلیون افزایش رسید و برای جشنواره سال آتی نیز تصمیم به حداقل سه برابر شدن بودجه جشنواره داریم.

وی در ادامه افزود: جریان آموزش، استعدادیابی، تولید اثر و … برای جشنواره استان تهران خیلی برایمان حائز اهمیت است.

فروزانفر درباره زیرساخت‌های فعالیت‌های هنری در استان تهران گفت: از ابتدای این چهار ماهی که خدمت شما در این استان هستم، ظرفیت‌هایی در قالب پلاتو‌ها در استان موجود بود، دو پروژه نیمه تمام داشتیم که یکی شهریار بود و دو هفته گذشته افتتاح شد و دیگری هم پلاتو در شهر پروند بود که امیدواریم در پایان سال و پیش از نوروز به بهره برداری برسد و اصحاب هنر پس از تعطیلات از این پلاتو استفاده کنند.

وی اظهار کرد: اما علاوه بر اینها نیاز به ظرفیت‌های استانی مضاعفی هم برای تقویت جریان نمایش در استان تهران داریم که بهترین فضایی که در این زمینه در اختیار داریم مجموعه تئاتر محراب است. این مجموعه هم مستهلک و فرسوده شده و هم بازه زمانی طولانی است که بازسازی و به سازی نشده است. الان هم یک تخصیص خوبی از مجموعه شورای شهر تهران در مجموعه تئاتر محراب اعلام شده که آماده به سازی به مبلغ ۵ میلیارد تومان است این هم جزو مصوبات سفر آقای رییس جمهور به استان تهران به عنوان کلان پروژه بازسازی اساسی محراب است و منتظر هستیم تا مصوبه‌اش استخراج شود و ما با یک پردیس تئاتر نوسازی شده و به روز مواجه شویم.

فروزانفر با اشاره به نگرانی‌هایشان در زمینه اعتبارات روی کاغذ گفت: اگر این مشکل حل شود الباقی تلاشمان این است که این اعتبارات امکان تبدیل به عمیات شود، این پروژه اگر کلنگ بخورد ما ظرفت عملیاتی اجرایی برای سال ۱۴۰۳ برای جشنواره هنر‌های نمایشی استان تهران در مجمونعه تئاتر محراب نخواهیم داشت، اما این مسئله‌ای نیست که راجع بدان نگران باشیم، بهرحال می‌توان یک سال هم کار‌ها در این سالن‌ها تعطیل کرد به این امید که انشالا ما با یک مجموعه تئاتری کامل و نوسازی شده به عنان محراب در آینده روبه رو باشیم.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.