بین الملل

جزئیات حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه حلب سوریه

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) جزئیاتی را از حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی در نزدیکی شهر حلب سوریه فاش کرد.

به گزارش سرخط نیوز، وادیم کولیت، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) تصریح کرد: «در ۳۰ دسامبر از ساعت ۱۷:۱۴ تا ۱۷:۲۷، دو جنگنده وابسته به اسرائیل از نوع اف-۱۶ از دریای مدیترانه بدون ورود به حریم هوایی سوریه با شش موشک کروز اهداف نزدیک به شهر حلب را هدف حمله هوایی قرار دادند. این حمله هوایی هیچگونه تلفاتی به دنبال نداشته است.»

براساس گزارش سایت خبری روسیا الیوم، کولیت همچنین از نقض حریم هوایی سوریه توسط ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن خبر داد.

وی در ادامه افزود، ائتلاف بین‌المللی طی یک روز پروتکل‌های منع برخورد را نقض کرده است که به دلیل پروازهای هماهنگ نشده پهپادها با طرف روسیه در منطقه التنف صورت گرفته است و دو مورد نقض از سوی دو جنگنده متعلق به این ائتلاف از نوع اف-۱۵ نیز ثبت شده است.

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه همچنین گفت، سه سرباز سوری در استان «اللاذقیه» توسط بمب‌ کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها و یک سرباز دیگر نیز با شلیک تک‌تیرانداز زخمی شدند.

جنگنده‌های آمریکایی به صورت مکرر اقدامات تحریک‌آمیز خطرناکی را در آسمان سوریه انجام می‌دهند که شرایط خطرناکی را برای هواپیماها به وجود آورده و موجب وخامت اوضاع در حریم هوایی سوریه می‌شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.