عمومی

خسارت ۸ هزار میلیاردی تگرگ و سیل به کشاورزان کاشمری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، کاظم قربان پور با بیان اینکه طبق برآورد خسارت کارشناسان جهاد کشاورزی بیشترین خسارت به محصولات زراعی و باغی کاشمر وارد شده است، اظهار کرد: بیشترین خسارت به باغات انگور شهرستان بوده است که به این بخش بیش از ۷ هزار میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در ادامه به خسارت وارده به بخش دام اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه بعد از گزارش‌ها و هشدارهای هواشناسی و اطلاع رسانی گسترده مدیریت جهاد کشاورزی از راه‌های مختلف نظیر فضای مجازی، ارتباط با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و غیره از بروز خسارت بیشتر پیشگیری به عمل آمد.

وی سطح خسارت وارده را حدود ۴ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: بیمه محصولات کشاورزی یکی از مهمترین گزینه‌ها برای جبران بخشی از خسارت حوادث غیرمترقبه است که باید مورد توجه ویژه کشاورزان قرار گیرد.

قربان پور اظهار کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی، ریسک زیاد فعالیت‌های کشاورزی، افزایش هزینه‌های تولید، نهاد حمایتی دیگری به جز بیمه محصولات کشاورزی برای حمایت از خسارت دیدگان بخش کشاورزی در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی انجام شده کشاورزانی که دچار خسارت شده‌اند و باغات آنان تحت پوشش بیمه بودند برای درخواست خسارت به صندوق بیمه مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: به تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی منطقه توصیه می‌شود از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین ایجاد اراضی و باغات کشاورزی در مسیر رودخانه‌های فصلی برای جلوگیری از خسارت‌ها به طور جدی خودداری کنند.