ورزشی

دلایل احمقانه رقبای رونالدو برای تحریم جشن پیروزی!

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز؛ تیم ملی فوتبال عربستان شب گذشته موفق شد سومین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ را همچون دو دیدار قبلی با پیروزی پشت سر گذاشته و با ۹ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد.

در گزارش ورزش سه آمده است: در این مسابقه سالم الدوسری بازیکن تیم الهلال موفق شد تک گل دیدار را وارد دروازه تاجیکستان کرده تا تیم روبرتو مانچینی این بازی را با کسب سه امتیاز پشت سر گذاشته و خود را برای مسابقه برگشت در دوشنبه آماده کند.

2003702

اما در انتهای این بازی اتفاق عجیبی رخ داد که باعث انتقادات شدیدی در فضای مجازی عربستان شد. جایی که سه بازیکن الهلال از انجام شادی ایسلندی در پایان دیدار خودداری کردند و برای آن نیز دلایل عجیب خود را داشتند.

داستان از این قرار است که مسابقه شب گذشته در استادیوم الاول پارک، همان ورزشگاه خانگی النصر برگزار شد که رقیب دیرینه و دشمن قدیمی الهلال محسوب می‌شود. دو تیم همشهری که در سال‌های اخیر مسابقات پرحاشیه و جنجالی را مقابل یکدیگر برگزار کرده بودند.

2003704

2003705

در این فصل و در مسابقاتی که النصر در استادیوم خانگی خود به پیروزی دست پیدا می‌کند، معمولاً رونالدو به همراه دیگر بازیکنان هم تیمی‌اش به سمت جایگاه غربی ورزشگاه الاول پارک رفته و به همراه تماشاگران النصری شادی ایسلندی را انجام می‌دهد تا اینگونه برد خود را جشن بگیرند.

البته این شادی به ورزشگاه الاول پارک محدود نمی‌شود و معمولاً در دیدارهای مهم خارج از خانه‌ای که النصر به پیروزی می‌رسد نیز شاهد برگزاری این جشن هستیم؛ از جمله تقابل چند روز پیش مقابل الاهلی که در استادیوم الجوهرة شهر جده برگزار شد نیز بازیکنان النصر این خوشحالی را انجام داده و شادی ایسلندی را با تماشاگران خود به اشتراک گذاشتند.

همین موضوع سبب شده تا در میان بازیکنان الهلال چنین تصور شود که این خوشحالی مخصوص به النصر است و زمانی که شب گذشته بازیکنان تیم ملی عربستان دقیقاً به سمت همان جایگاه غربی استادیوم الاول پارک رفتن تا خوشحالی ایسلندی را انجام دهند، سه بازیکن الهلال از این کار خودداری کردند.

2003706

2003703

علی البلیهی به همراه یاسر الشهرانی و همچنین محمد کنو نفراتی بودند که با فاصله زیاد نسبت به دیگر بازیکنان هم تیمی خود، در حوالی مرکز زمین ایستاده بودند و از شرکت در برگزاری جشن ایسلندی خودداری کردند. در فضای مجازی عربستان عنوان شده که این بازیکنان تصور کردند این شادی مخصوص به تیم النصر است و نباید آن را انجام دهند که باعث ناراحتی هواداران باشگاهشان شود، به خصوص اینکه دیدار شب گذشته نیز در همان استادیوم خانگی رقیب دیرینه برگزار شد.

حرکت سه بازیکن الهلال با انتقادهای زیادی روبرو گردید. بسیاری از کاربران در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق نوشتند که البلیهی، الشهرانی و کنو به تماشاگران سعودی که برای تشویق تیم ملی کشورشان به استادیوم رفته بودند، توهین کردند. چرا که این شادی مخصوص به باشگاه النصر نیست و سال‌هاست که با خوشحالی ایسلندی در سراسر جهان معروف شده است و آنها برای تشکر از حضور هواداران در استادیوم می‌بایست در این جشن شرکت می‌کردند.

به هر حال تصمیم سه بازیکن الهلال آن هم در شرایطی که دیگر بازیکنان این تیم مانند سنگربان تیم ملی عربستان یعنی محمد العویس، سالم الدوسری، سعود عبدالحمید و… که در جشن ایسلندی شرکت کرده بودند در نوع خود عجیب بود.

251 251

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.