بین الملل

دیدار ماکرون با میقاتی در پاریس

رئیس‌جمهور فرانسه با نخست‌وزیر و همچنین رئیس ارتش لبنان در پاریس دیدار کرد.

به گزارش سرخط نیوز، کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان اطمینان داد فرانسه هر کاری که بتواند برای جلوگیری از افزایش خشونت و تنش بین لبنان و رژیم صهیونیستی انجام خواهد داد.

به نقل از ب.اف. ام. تی. وی، همچنین در دیدار با «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان، ماکرون تصمیم خود را مبنی بر ادامه ارائه پشتیبانی موردنیاز نیروهای مسلح لبنان ابراز کرد.

بیانیه کاخ الیزه افزود، امانوئل ماکرون به اقدامات خود برای ثبات لبنان ادامه می‌دهد. وی تعهد فرانسه در قبال نیروی موقت سازمان ملل در لبنان (یونیفیل) را یادآور شد و بر مسئولیت همه در قبال آن تأکید کرد.

ماکرون در این باره گفت: فرانسه با همه کسانی که آماده مشارکت بیشتر هستند، به ویژه شرکای اروپایی خود، در این راستا عمل خواهد کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه که با نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز تلفنی گفتگو کرد، بار دیگر از رهبران سیاسی خواست تا سرانجام راهی برای خروج از بحرانی که لبنان را تضعیف می‌کند، بیابند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.