راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و داروی دانشگاه آزاد چابهار

نرماشیری به آنا خبر داد؛

راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و داروی دانشگاه آزاد چابهار

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و دارو در واحد چابهار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری، آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و دارو به اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان در شهرستان کنارک گشایش یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه راه‌اندازی این آزمایشگاه به خبرنگار آنا گفت: آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و دارو در حاشیه برگزاری نهمین نشست اتحادیه شرق کشور و نخستین نشست اتحادیه جنوب آزمایشگاه مواد غذایی با حضور علی سروری مجد قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان و مدیران سازمان مرکزی، روسای واحدهای شرق و جنوب دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه استان سیستان و بلوچستان در شهرستان کنارک راه‌اندازی شد.

کامبیز نرماشیری با بیان اینکه آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و دارو آزمایشگاه دارای بخش‌های شیمی و آنالیز، آنالیز دستگاهی شامل دستگاه‌های جی سی و جذب اتمی است، ادامه داد: آزمایش‌های قابل انجام در این آزمایشگاه نیاز منطقه را برای آزمون‌های موردنیاز در شرکت‌های فرآوری ماهی و میگو، پودر ماهی، و کنسروسازی‌ها برطرف می‌کند و امکان انجام همه آزمایش‌های موردنیاز در این آزمایشگاه مهیا شده است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: آزمایشگاه غذا دارو، استاندارد، دامپزشکی و محیط‌زیست توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و شهرک شرکت‌های صنعتی راه‌اندازی شده است.

خروج از نسخه موبایل