ورزشی

ربیعی: از شاگردانم انتظار بیشتری داشتم/ انگار نساجی میزبان بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با گلایه از عملکرد شاگردانش، گفت: البته که دنبال مقصر نیستم، اما انتظار بیشتری از بازیکنانم داشتم.

محمد ربیعی در نشست خبری پس از شکست خانگی برابر نساجی، اظهار کرد: روند بازی کاملا تحت تاثیر گل اول نساجی قرار گرفت و با اینکه به بازیکنان تاکید کرده بودیم که نقطه قوت نساجی در ضربات ایستگاهی است و موقعیتی به آن‌ها در نیمه اول ندادیم، در نیمه دوم دو گل خوردیم. در این نیمه خواستیم بازتر بازی کنیم و انتحاری حمله کنیم، طبیعی است در مقابل ضدحمله هم می‌خوریم ولی با این حال موقعیت‌سازی کردیم و دروازه‌بان نساجی چند سیو خیلی خوب داشت. جز بازی‌هایی بود که توقعم از بازیکنان خیلی بیشتر بود و شاید چندین عامل دارد.

وی افزود: به وضوح از لحاظ انگیزه نساجی بهتر از ما بود. با حضور هوادارانشان هم یک جورهایی میزبان آن‌ها بودند. در فولادشهر کاملا ورزشگاه در اختیار نساجی بود، دلیل دیگر هم تلاش بیشتر آن‌ها نسبت به تیم ما بود. بر خلاف تاکیداتی که داشتم، از شاگردانم گله دارم. ضریب خطای فردی ما خیلی بالا بود.

سرمربی ذوب‌آهن تاکید کرد: از باخت ناراحت نیستم و اصلا نمی‌خواهم گردن بازیکنان بیندازم، اما انتظارم از آن‌ها بیشتر بود. وگرنه مقصر اصلی باخت من هستم و عذرخواهی می‌کنم.

ربیعی یادآور شد: خستگی بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای با تراکتور را داشتیم، حالی که نساجی حدود ۱۱ روز استراحت داشت. نسبت به بازی قبلی هم ۳ بازیکن در اختیار نداشتیم و امروز در لیست ۲۰ نفره، ۴ بازیکن امید حضور داشتند و ۳ بازیکن زیر ۲۳ سال. البته از این بابت اصلا ناراحت نیستم. جوانان تیم باید بدانند که در آینده هیچ موفقیتی به دست نمی‌آید مگر با تلاش شبانه‌روزی و رعایت اصول. دنبال مقصر نیستم. او ادامه داد: روزهای سختی است و در میانه جدول هستیم، اما دلیل نمی شود حتی یک دقیقه بازی را از دست بدهیم و باید در تمان بازی‌ها با نهایت تلاشمان ظاهر شویم‌.

ربیعی در پایان با اشاره به آمار فنی تیمش گفت: در نیم‌فصل دوم موقعیت و شانس گل بیشتری داشتیم که نشان روند فنی ما دارد، اما از همان طرف گل‌های بدی خوردیم.

انتهای پیام 

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.