حوادث

زاکانی: ۲۵۰۰ خودروی داخلی خریدیم

شهردار تهران از لغو قرارداد با یک شرکت خودروساز به دلیل عدم انجام تعهدات آن در تولید خودرو برقی خبر داد و گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو از خودروسازان داخلی خریداری شده است که ۵۰۰ خودرو آن برقی بوده و ۲ هزار خودرو غیربرقی با استاندارد‌های پیشرفته جهانی است.

زاکانی: ۲۵۰۰ خودروی داخلی خریدیم
آفتاب‌‌نیوز :

«علیرضا زاکانی» درباره اینکه گفته می‌شود شهرداری تهران قرارداد خود را با شرکت خودروساز داخلی برای تولید و خرید تاکسی برقی لغو کرده است، گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو از خودروسازان داخلی خریداری شده است که ۵۰۰ خودرو آن برقی بوده و ۲ هزار خودرو غیربرقی با استاندارد‌های پیشرفته جهانی است.

شهردار تهران افزود: البته یک قراردادی را با یکی از شرکت‌های خودروساز ملغی کردیم که جدای آن ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو است. چرا که آن شرکت به تعهدات خود در قبال شهرداری تهران عمل نکرد. در هر موضوع و قرارداد فی مابین، نیاز به تعهد است که باید بر اساس قانون به تکالیف لازم عمل شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای خرید ۲ هزار و ۱۹۴ خودرو برقی خارجی اقدامات لازم توسط شهرداری تهران انجام شده است.

به گزارش ایرنا، پیش از این علیرضا زاکانی تاکید کرده بود که خودرو‌های برقی بر کاهش آلودگی هوای تهران اثر خواهد داشت و منجر به افزایش کیفیت ارائه خدمات شهری می‌شود. زیرا اکنون ۳۴ درصد خدمات از حمل و نقل عمومی و ۶۶ درصد از خودرو‌های شخصی و تاکسی است.

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.