فرهنگ و هنر

زنگ آغاز جشنواره تئاتر منطقه‌ای سهند زده شد

سرخط نیوز/آذربایجان شرقی زنگ آغاز جشنواره تئاتر منطقه‌ای سهند، با حضور بیش از ۳۰۰ هنرمند از هشت استان کشور، در مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) به صدا درآمد.

چهارمین و آخرین بخش از بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای کشور، امروز (یکشنبه ۱۷ دی) در تبریز آغاز شد.

زنگ آغاز این جشنواره که با نام «سهند» برگزار می‌شود، در مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) زده شد.

در این افتتاحیه، جمعی از مسئولان و مدیران استانی، شرکت کنندگان در جشنواره و هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر آذربایجان شرقی و تبریز حضور داشتند.

حاضران و شرکت‌کنندگان در این افتتاحیه، پس از به صدا درآمدن زنگ، در پلاتو استاد «قبه‌زرین»، به تماشای نمایش «کافه سایه»، به نویسندگی ابراهیم عادل‌نیا و کارگردانی الهام حیدریان از آذربایجان غربی نشستند.

بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای کشور، در چهارمین و آخرین بخش خود با نام «سهند»، میزبان ۳۲۰ هنرمند از هشت استان آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، کردستان، گیلان و همدان است.

در مدت برگزاری جشنواره تئاتر منطقه‌ای سهند، ۱۸ گروه تئاتر صحنه‌ای در تئاتر شهر و ۱۵ گروه تئاتر خیابانی در مجتمع‌های لاله پارک، ستاره باران و اطلس به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای، در چهار بخش استان فارس (پارس)، خراسان رضوی (خاوران)، سمنان (راه ابریشم) و آذربایجان شرقی (سهند)، دی ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام