اقتصادی

ساخت نخستین سامانه سه بعدی شبیه ساز ۳۶۰ درجه برج مراقبت پرواز در فرودگاه زاهدان

سرخط نیوز/سیستان و بلوچستان مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان از ساخت نخستین سامانه سه بعدی شبیه ساز ۳۶۰ درجه برج مراقبت پرواز در فرودگاه بین المللی زاهدان خبر داد.

خسروی افزود: این سامانه سه بعدی به همت یک شرکت دانش بنیان با راهبری کنترلرهای برجسته فرودگاه برای نخستین بار در کشور ساخته شده است که نقش مهمی درتربیت نیروهای کنترلر متخصص و ماهر واحدهای مراقبت پرواز دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان  هم چنین گفت: پرواز از فرودگاه‌های این استان نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

خسروی اظهار کرد: فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان در ۱۰ماهه سال ۱۴۰۲ با افزایش ۲۶ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته رکورد قابل توجهی داشت.

وی افزود: تمامی زیرساخت‌های هوانوردی، فرودگاهی و تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز فرآیند حرکت مسافر و جامه دان در فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان برای برقراری پرواز فراهم است.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان؛ خسروی گفت: امسال پرواز در فرودگاه‌های مشهد، تبریز، سیستان و بلوچستان و تهران رکورد زده است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.