بین الملل

ساخت ۵ شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید

ساخت ۵ شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ساخت ۵ شهرک جدید در محدوده تهران در مراحل مختلف به تثبیت رسیده است که در صورت تصویب به مرحله اجرا می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ارسلان مالکی گفت : با وجود اینکه  موجودی زمین برای احداث مسکن تقریبا صفر بود ، در دولت سیزدهم با اقدامات و برنامه ریزی های کارشناسی شده اقدامات لازم برای تأمین زمین و تهیه مسکن برای اقشار مختلف مردم به طور جدی پیگیری می شود.

معاون وزیر راه ادامه داد: زمینی که برای ساخت مسکن باید در محدوده شهرها باشد و طرح نهضت ملی با توجه به این نیاز و با توجه به محدوده های قانونی از اراضی دولتی واقع در حریم شهری و مشارکت با بخش خصوصی ۴۵هزار هکتار زمین در محدوده شهرهای فعلی در اختیار طرح مسکن ملی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: توجه ویژه به شهرک سازی عموما در خارج و محدوده شهرها است. از این رو شناسایی ۶۰ نقطه و شهرک به تصویب رسیده است و در برخی از این شهرک های پیش بینی شده، کار ساخت و ساز مسکن آغاز شده است.

مالکی با اشاره به اینکه این طرح در مقایسه با سایر طرح های مسکنی دوره های قبل گفت: افزایش ساخت و ساز مسکن و بیشترین تعاملات بین دستگاهی در دولت سیزدهم کلید خورده است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن  گفت: اجازه ساخت و ساز و صدور پروانه ساخت مسکن  یکی از اقداماتی است که برای ساخت مسکن ملی باید اجرایی می شد که در این دوره بیش از ۱۵۰۰ پروانه ساخت مسکن صادر شده است و همه اراضی که برای مسکن در نظر گرفته شده و الحاق شده به مرحله اجرا رسیده است.

معاون وزیر راه گفت: تامین مسکن هنرمندان، فرهنگیان، کارگری و سایر اقشار مردم از دغدغه اصلی سازمان ملی زمین و مسکن است.

مالکی تاکید کرد: سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال راهکار‌های لازم جهت  تسریع در تهیه مسکن همه اقشار مردم است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تثبیت شهرک‌ها و تأمین مسکن یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان است، اما ساخت و نحوه ساخت آن با توجه به مشارکت سایر ارگان‌ها به تصویب و اجرا خواهد رسید.

این مقام مسئول در وزارت راه با اشاره به اهمیت شهر تهران گفت: ۵ شهرک جدید در محدوده  تهران در مراحل مختلف تثبیت شده است که در آینده اعلام و مراحل ساخت آن اجرا می‌شود.

 

 

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.