بین الملل

طعنه گردان‌های القسام به نتانیاهو: فرماندهان ارتش‌تان را در اسارت رها کرده‌اید

به گزارش سرخط نیوز به نقل از شبکه القدس، گردان‌های القسام امروز (پنج‌شنبه) ویدئویی را تحت عنوان «رهبری که فرماندهان ارتش خود را در اسارت رها کرده است»، منتشر کرد.

القسام با انتشار این ویدئو اعلام کرد: ژنرال «اساو حمامی» فرمانده تیپ جنوب در لشکر غزه را در روز هفتم اکتبر به اسارت گرفتیم.

به گزارش ایرنا، شاخه نظامی حماس در این باره اضافه کرد: فرمانده تیپ جنوب در لشکر غزه در روز هفتم اکتبر و در جریان اسارت مجروح شد.

القسام در پایان این ویدئو نوشت: چه سرنوشتی در انتظار اساو حمامی است؟ زمان درحال از دست رفتن است.

پیش از این شماری از اسیران صهیونیست نزد مقاومت به خاطر بمباران جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به این منطقه یا در جریان عملیات‌های ناکام برای آزادی‌شان، جان خود را از دست داده‌اند.

مقاومت فلسطین در نوار غزه هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) در عملیاتی غافلگیرانه وارد شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه شده و حدود ۲۵۰ صهیونیست را به اسارت گرفت. تعدادی از این اسرا در اقدامی انسان‌دوستانه آزاد شدند. شمار دیگری از آنها نیز طی عملیات تبادل اسیران میان رژیم صهیونیستی و حماس آزاد شدند. با این وجود تعدادی از آنها به دلیل بی‌توجهی‌های کابینه تندروی رژیم اشغالگر و تداوم حملات وحشیانه به نوار غزه جان خود را از دست دادند.

پیشتر خانواده‌های اسیران صهیونیست اعلام کرده بودند که حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه به معنای اجرای حکم اعدام فرزندان اسیرشان است.

310310

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.